Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen tanfolyamok vannak...

Milyen tanfolyamok vannak Magyarországon, aminek elvégzése utan viszonlag könnyű munkába állni? SOS!

Figyelt kérdés
2014. okt. 14. 22:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
mérlegképes könyvelő
2014. okt. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Nincs ilyen tanfolyam. Akkor mindenki ilyen tanfolyamokra járna, és nem 2 éves OKJ-ra vagy 3-5 évet egyetemre.
2014. okt. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Első:

A mérlegképes könyvelő valóban jó, de csak akkor jelentkezhetsz ilyen tanfolyamra, ha elvégeztél egy pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ-t.

2014. okt. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs ezt nem tudtam, nekem a diplomához járt különbözeti nélkül a mérlegképes, de sokan jöttek már úgy a PSZF-re, hogy megvolt a mérlegképesük eleve.

Nem akartam senkit félrevezetni.:)

2014. okt. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Felsőoktatás: mérnöki képzések, IT-s képzések, egy-két közgazdasági képzés (pl. pénzügy és számvitel), illetve egészségügyi képzések, de az utóbbit nem fizetik meg.


És nem fog mindenki ezekre járni, mert a többség nem elégkitartó vagy alapból nem is alkalmas ezekre a szakokra.

2014. okt. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Elnézést, nem vagyok magyarországi, de oda szeretnénk költözni. Valaki elmagyarázná mi is az OKJ?

S közel az ötvenhez mit tehetnék, hogy munkát kapjak, vagy egy jó diploma legyen a kezembe?

2014. okt. 15. 08:55
 7/13 anonim ***** válasza:
4-es: milyen diplomád van, hogy járt hozzá a mérlegképes?
2014. okt. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

PSZF pénzügy-számvitel másfél éve vezették be, 2012-ben volt ezzel kapcsolatban a törvénymódosítás, mi voltunka második turnus, aki megkapta különbözeti nélkül, 56 ropit kellett csak befizetni (adminsztrációs, bejegyzési stb költségekre).

Ez még jelenleg is érvényben van, az ideiek is megkapták, akár pénzügy, akár számvitel szakirányon diplomáztak, mert a mérlegképes vizsgákat teljesen lefedik a szak közös tárgyai (számvitel alapjai, pénzügyi számvitel 1-2, elemzés-ellenőrzés, vállalati pénzügyek stb. ).

Nyilván a főiskolai alapképzés jóval szélesebb spektrumot fed le, mint a mérlegképes könyvelő tanfolyam. :)


Ja még annyi, hogy a gazdmanesek nem kapják meg, de ők nem is tanulják olyan mélységben ezeket a tárgyakat, szóval csak a pénzügy számvitelesekre vonatkozik.:)

2014. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

És akkor, hogy a kérdezőnek is válaszoljak.

Az OKJ, az Országos Képzési Jegyzék, fent van a neten ezzel kapcsolatosan, hogy milyen tanfolyamokat lehet elvégezni, általában ezek önköltségesek egy bizonyos életkor után.

Azt is érdemes megnézni, hogy milyen előkövetelményei vannak egy bizonyos tanfolyamnak.

Ha diplomát szeretnél és tényleg tudsz és hajlandó is vagy tanulni én tényleg csak ajánlani tudom a PSZF-et, tény, hogy kemény suli, de van reputációja a munakerőpiacon, másrészt, ha addig nem változik a rendszer, akkor te is megkaphatod utána a mérlegképest.

Van távoktatásos tagozata is, náluk is ugyanazok a követelmények mint nappalin, tehát pl: a távosok ugyanazt a számvitel, elemzés stb vizsgsort írják a vizsgákon, mint a nappali, de sok sok önálló tanulással megy csak, önköltséges vannak konzultációk, van ami online van ami személyes. A többit a felvin érdemes megnézni, ott fent vannak a jelentkezés feltételei is. :)

Barátnőm távon végzett utánam egy félévvel és ő is megkapta a mérlegképest, ráadásul táv mellett általában mindenki dolgozik, mert a konzik péntek délután és szombaton vannak csak :)

2014. okt. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 TomilyJohnson válasza:
pék,szakács,pincér,autószerelő keresik őket mint állat
2014. okt. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!