Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Megéri szakácsnak lenni?...

Megéri szakácsnak lenni? (akár itthon, akár külföldön)

Figyelt kérdés

Igazából nem a szakma nehézségeire vagyok kíváncsi, mert azzal tisztában vagyok! 23 évesen munkanélküli vagyok és eddig sose állt közel hozzám semmi annyira mint a főzés!

Sokféle területbe belekukkantottam már, pont azért, hogy el tudjam dönteni mi nem akarok lenni! A vendéglátás, ami nagyon tetszik, a pörgés miatt. Ebben is lenne pörgés és ráadásul azt csinálnám amit szeretek! Csak azt nem tudom, hogy pl. egy jobb étteremben mi pénzt kaphat egy szakács, esetleg egy főszakács??? Külföldön mennyire lehet ezzel a szakmával elhelyezkedni??


2010. febr. 1. 00:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, most megéri, de nem biztos, hogy két-három év múlva nem lesz telített a szakma.
2010. febr. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez a szakma minden csak nem telített. Hiányszakmáknál ott a szakács. Munkaügyi központi statisztikák szerint szintén keresett.

A szakma meg minden országban ugyan olyan. Nyelvtudás, egy kis tapasztalat, elkötelezettség, és neki is vághatsz külföldnek...

2010. febr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha lesz ilyen tanfolyam, akkor ezt fogom választani!!
2010. febr. 1. 14:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Bátyám elvégezte a szakács képzést. és Fél éve munkanélküli.

Azt hiszem nem éri meg a tikkasztó forróságba sütni a husikat 12 órában és kapsz érte 2 vállon veregetést a vendégektől és létminimum alatti fizetést.

Persze vannak nívós éttermek, de oda szerencse kell!

Meg persze csalogatónak hangzik a havi 120-as fizetés, de ha kiszámolod, hogy heti 6-7x 12 óra Szerintem nem éri meg.

2010. febr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó választ is! De mint már említettem, nem a szakma nehézségeire vagyok kíváncsi, hanem arra hogy mennyit kereshet egy szakács! De köszi!
2010. febr. 6. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!