Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mik a tapasztalatok a pénzügyi...

Mik a tapasztalatok a pénzügyi és számviteli ügyintéző tanfolyamról?

Figyelt kérdés

Én most szeretném elkezdeni,de félek. Nem tudom,hogy milyen lesz...El lehet azzal könnyen helyezkedni? Én nagyon szeretem a matekot...ez olyan "számolgatós"?

Válaszokat előre is köszönöm!


2008. aug. 18. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, számolgatós, de ha szereted ezt a szakirányt, akkor már sokkal többet ér a mérlegképes könyvelői, azzal sokkal nagyobb az esély elhelyezkedni, na meg többet is ér. Bár azt mostantól vagy diplomához kötik, vagy pedig közgé szakközéphez + gyakorlathoz. Ha ezek nincsenek, akkor jó választás a pü számvit.
2008. aug. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Én most szeptbe kezdem el....de jó hogy te is!!!Én sem tudom hogy milyen lesz,csak bízom benne hogy menni fog!!!!Mert én nem közgazdasági szakközépbe érettségiztem....lehet ez hátránylesz!Hát unokatesómnak megvan,és most ügyfélszolgálaton dolgozik.De többet is ismerek aki utána vagy továbbtanult vagy könyvelőire ment!!!Én úgy gondolom ha menni fog levelezőin felveszem a fősulin,vagy felsőfokú szakképzésbe a másikat a szakügyintézőit!!!Te hogy gondoltad???
2008. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Én közgazdasági szakközepet végeztem (estin), és utánna 1 év alatt akartam megszerezni a pénzügyi-számviteli ügyintézői és vállalkozási ügyintézői szakmákat. 4 írásbeli van az okj-s vizsgán pénzügyi-számviteli-nél, nekem a 4-ből 2 nem sikerült (a könyvvezetés és beszámolókészítés ; a másik pedig a pénzügyi és vállalkozásfinanszírozási ismeretek). Nappalin valószínű, hogy könnyebb elvégezni, mert nem kell mellette dolgozni, de estin nehéz. A mérlegképes könyvelőire csak akkor lehet jelentkezni, ha megvan az érettségid és van szakirányú végzetséged és 2 éves szakmai gyakorlatod. Egyébként ha elvégzed ezeket a szakmákat jól lehet vele keresni, de a legtöbb helyre gyakorlattal vesznek csak fel. Én is szeretem a matekot, de a számvitelnél nem csak számolni kell tudni, hanem pl. könyvelésnél tudni kell, hogy a gazdasági események milyen főkönyvi számlákat érintenek. Remélem azért nem rémítettelek el tőle. :)
2008. aug. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,szerintem kihagyom akkor! :-)
2008. aug. 22. 09:07
 5/6 anonim válasza:
100%

szia!

én sima szakközépből mentem számvitelre elég húzos volt de ha az elejétől kezdev tanulod akkor menni fog!és van jövője

2008. aug. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én is ugyanezen a szakmán vagyok és nagyon sok hülyeséget megtanitanak mikor megmondta a tanár h az életbe teljesen más de azért mégis tudnod kell h ez a számla tartozik, követel én megbántam h ide jöttem nem az én világom de nem akartam már otthagyni fél év múlva vizsgázok ...
2010. jún. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!