Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha esti tagozaton szerzek...

Ha esti tagozaton szerzek érettségit, akkor azután milyen szakmákat tanulhatok ki?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha esti tagozaton az alap tantárgyakból leérettségizek, viszont szakmai tantárgyakból nem (mint pl.: a kereskedő tagozat alap tantárgyait, amiből nekem már pár év múlva érettségizni is kellene) akkor milyen szakmák vannak, amit ki tanulhatnák anélkül, hogy pótolni kelljen?
2015. febr. 10. 18:52
 1/2 anonim válasza:

Az hogy esti vagy nappali tagozaton szerez valaki érettségi bizonyítványt, nem befolyásolja, hogy milyen szakmát tanulhat utána, a két bizonyítvány teljesen egyenértékű. Több száz érettségire épülő szakma van, lehetetlenség mindet felsorolni. Érdemes a Google keresőbe beírni, hogy " érettségire épülő szakképzés" + a várost/ kerületet / iskolát, amit kinéztél magadnak.

Egyébként ha előfeltétel valamely szakképzésnek pl. valamilyen gazdasági előismeret, attól még kivételt tehet veled az iskola, ha teszel különbözeti vizsgát, ezért érdemes külön rákérdezni.

2015. febr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :D
2015. febr. 24. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!