Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen az elte érettségi...

Milyen az elte érettségi előkészítő?

Figyelt kérdés
Engem az éves fizika előkészítő érdekelne. Egyébként most jól tudom 16-tól este 8 ig tart, s ez most elég fárasztónak tűnik 4 órátt ott ülni, vagy nem? Valaki mesélne róla egy kicsit

2015. ápr. 24. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

Ha elkerülsz egyetemre vagy melózni mész akkor is lesz olyan, hogy 4 órát egy helyben kell ülni és tanulni/dolgozni.


Én ezeknek az előkészítőknek nem igazán látom az értelmét. Inkább ülj le és tanulj. Suliba úgy is arra készítenek fel és készítettek a 4 év alatt.

2015. máj. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Csak ajánlani tudom! Én oda jártam az éves biológia előkészítőre (idén). Nem bántam meg. Sok minden szóba került, amiről a középiskolában még hírből sem hallottam.

De nyilván, ha valaki olyan elit iskolába jár, ahol van extra fakultáció, akkor az is elég lehet, a jó eredményhez.

2015. máj. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én ott emelt matekot tanítok, és megteszek mindent, hogy igényesen, színesen lekössem a tanulók figyelmét.

Tematikusan ismétlünk a korábbi érettségi feladatok nyomán, de sok-sok saját, eredeti feladatot találok ki.


Most lett vége, és egy lány azt mondta, hogy "rosszabbra számított" :)


Egy srác más előkészítőn kezdte, de onnan eljött, mert szerinte unalmas és lassú volt. Viszont nálam megmaradt a tanév végéig :) (A másik előkészítőre sokan járnak, de sok rosszat hallani, de etikus módon nem írom le, melyik az.)


Valóban 4-től 8-ig tart, és tényleg fárasztó, de sztem tartalmas és van sok teendő hétről hétre.


A fizikát nem ismerem közelről, de van egyfajta minőségbiztosítás, megkérik a tanulók véleményét a tanárról, és figyelik a szervezők.

Azt tudom, hogy a fizikát egy fizikusként végzett, és később tanárként dolgozó úriember tartja.


Még valami: érdemes korán jelentkezni, mert kedvezmény jár. Nézz utána, már a nyáron van jelentkezés!

2015. máj. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2015. máj. 5. 00:33
 5/9 trepaka válasza:
ELTE emelt szintű történelem érettségire felkészítő tanfolyam Szőnyi László Gyula tanár úrral semmit nem ér, másik tanárt válassz.
2018. aug. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ujvi válasza:
mi imádtuk Szőnyit, a sztorijait bírtuk, ráadásul sokat segítettek, amikor el kellett helyezni az anyagot. ami nehéz volt, hogy gyorsan haladt, szétjegyzeteltem a csuklómat. de megérte, nekem 89%-os lett az emeltem. (amúgy a mi óránk 5-től 8-ig tartott.)
2018. dec. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tekergo00 válasza:
Szőnyi szuper tanár, viccesek az órái, jók a sztorijai, sokat gyakoroltunk, rendben haladtunk, kipréselte belőlünk, hogy tanuljunk, megérte
2019. okt. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Esetleg valaki volt már földrajz előkészítőn? Vagy ha nem pont itt, tudnátok valami jó helyet ajánlani?
2022. júl. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
de fura visszaolvasni,végül emelt kémiára, bioszra mentem, gyógyszerészetin most végeztem:)
2022. júl. 2. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!