EFEB vélemények?

Figyelt kérdés

Logisztikus ügyintéző képzésen gondolkodok, hogy hol tanuljak. Az EFEB szimpatikusnak tűnik, de régebbi fórumokon találtam pár negatív véleményt.

Valakinek személyes tapasztalata? Ha ezt nem, akkor melyik iskolát ajánlanátok?



2015. jún. 18. 15:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%

NE!NE!NE!!!!


Én most végeztem, katasztrófa!

Semmi nem úgy van, ahogy meghirdetik. Változnak az időpontok, helyszínek, nem tudnak semmit, és mutogatnak mindig másra, hogy ők semmiről sem tehetnek.


Egyetlen pozitív, a tanárok. Ők tényleg jók, de ennyi. Szerintem ez kevés. A szervezés katasztrofális.


TB és bérügyintéző képzésen vettem részt.

2015. jún. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Egyetértek az elsővel. :D Tesóm járt oda 3 évig, de mindig változott az intézmény neve is. Volt már RING most meg EFEB. :D

A tanárok akarnának tanítani, de gondolom az intézmény amatőritása miatt nekik sem könnyű...

Olyannak tűnt nekem innen kívülről, mintha csak a diákok száma kéne a normatíva miatt.

2015. jún. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
régi kérdés, de válaszolni akarok. elmentem beiratkozni az iskolába, de azonnal meggondoltam magam. már a környék ( fran. u.) is elég lehangoló, de az iskola épülete tényleg olyan börtönszerű, ahogy korábban máshol vki írta. csupasz fehér falak, tényleg az épületbe belépni is rossz. az ügyfélszolgálaton egy flegma, butácska szőke liba van, de az irodában is fiatal, jól kinéző, de nem épp profi lányok. Lehet, hogy tévedek, de el nem tudom képzelni, h azon helyen normális oktatás folyik, de ha mégis, én oda akkor sem szeretnék többet belépni, olyan nyomasztó az egész épület és környék.
2015. nov. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 castorp válasza:
81%

Nekem csak jó tapasztalataim vannak.

Persze én nem a Parlamentben reméltem tanulni és nem zavartak a fehérre festett falak sem (milyen színűeknek kellene lenniük?).

Beiratkoztam egy ügyviteli titkár tanfolyamra, modern, légkondicionált tantermekben tanultam és sikeresen le is vizsgáztam. Nem volt minden 100%-os, de nagyobb hiányosságok sem voltak, és a kezemben van a bizonyítványom, mint ahogyan a csoporttársaim 90%-ának is. Én elégedett voltam az EFEB-bel.

2016. febr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Tibibi91 válasza:
65%

Kedves Kérdező!


Én az EFEB-nél tanultam, meg voltam velük elégedve. Elég rugalmasak, korrektek. Nekem nem nagyon volt velük rossz tapasztalatom.

A tanárok szakmabeliek, saját tapasztalatokkal és példákkal is ki tudták egészíteni a tananyagot. Lehet venni jegyzetet, ami nagyban megkönnyíti a vizsgára készülést.

Nekem például külön könnyebbség volt, hogy a modulzárókat interneten töltöttük ki, így ha nem tudtam bemenni az órára sem buktam el.

2016. júl. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én most járok az EFEB-re logisztikára, ősszel lesz a vizsgánk. Igen nálunk is volt olyan, hogy elmaradtak órák, mert a tanárunk megbetegedett, emberek vagyunk ilyen előfordul, de utána bepótolták. A tanárok tényleg szuperek. Ha valaki most kezdené vannak eladó könyveim.
2017. aug. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
77%

Ne tedd!

Én is most jelentkeztem, mér el is kezdődött a tanfolyam.

Maguk az órák jók, de az EFEB által ügyintézésnek nevezett vicc kategóriájú valami vérlázító!


Ott kezdődik, hogy én munka mellett kezdtem el ezt a tanfolyam, és a beiratkozás alkalmával elvittem a munka-egészségügyi papíromat, amit el is fogadtak.

Utána feltöltötték, hogy nekik csak az általuk megjelölt magán orvosi ill. szakellátói helyekről jó a papír, mellesleg ott egy vizsgálat 5000 forintot kóstál. Őket amúgy nem lehet elérni, de ha véletlenül sikerül közlik, hogy jah, amúgy menj még el tüdőszűrésre - háziorvos, beutaló, újabb pénzkidobás.

Mindezt persze csak munkaidőben tudod megtenni.

Bürokrácia, semmi egyéb!


A tanfolyamszervező nem válaszolja meg az emaileket, amit küldesz, mert derogál neki a munka.

A tanárok elérhetőségét nem kapod meg, mintha zaklatni akarnád őket - pedig csak meg szerettem volna tudni, hogy mit tehetek, hogyan pótolhatom az óráját, honnan érhetem el a jegyzeteit az adott témához, mivel nem tudtam részt venni az egyik óráján.


Számlázás, pénzügyi információk sikeres adása szintén nem az erősségeik közé tartozó dolog.


Összefoglalva az EFEB kollégáinak komoly képzések és tréningek elvégzését tenném kötelezővé, hogy tudják is, hogy mit csinálnak mit hogyan kéne, és legalább 2 személy 2 ugyanazon választ adjon, sikeresen.

2017. szept. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
93%

Sziasztok!


Elmondom miért nem jó az EFEB mint oktatási intézmény!Én a Bérügyintéző és Társadalombiztosítási ügyintéző tanfolyamot választottam. Semmi nem úgy van ahogy azt a honlapjukon és egyébként elmondanak. Előszőr is egy példa:A honlapjukon azt írják 6 hónapos a tanfolyam. Megkötöd a szerződést és közlik, hogy ez csak a Bérügyintézőre vonatkozik a vizsga után jön külön a TB tanfolyam. Erre még azt mondja az ember elmegy. De aztán már jöttek a nagyobb gondok nem időbe közölnek információt amikor a csoport érdeklődött, mikor kell a vizsgadíjat befizetni egyszer csak kiírták, hogy hó végéig be kell fizetni és kész. Továbbá a Bérügyi szakfeladatok modulnál mikor csináltuk kiderült, hogy nem is vettünk olyan anyagokat ami a kérdésekbe benne voltak a másik modulnál a példák végeredményei nem egyeztek a kiszámolt eredménnyel, hiába volt jó a megközelítő eredményt fogadta el a rendszer. Az ügyintézőnkhöz fordultunk de vagy nem veszik fel a telefont vagy az e-mailre nem válaszolnak.Az igazgatóhoz fordult a csoport és azt a választ kaptuk vegyünk meg újabb könyveket és egy részét kifizetik a (negyedét). Az Munkaerő-gazdálkodás könyv hiányos nincs benne gyakorló példa a vizsgához és a komplex szóbelihez se lehet teljesen felkészülni. A többi könyv amit ajánlottak elavultak 2012 és így tovább. A bérügyeseknél naprakész jegyzetek könyvek kellenek a hatályos jogszabályok és adók miatt. Ráadásul más oktatási intézmény könyvét ajánlották mint Perfekt stb. Amikor a csoport a tanárokhoz fordult, hogy most akkor mi van mindenki csak a másikra mutogatott. Így a csoport keresett könyvet és a NAV-tól töltöttük le a kapcsolódó anyagokat, hogy a modult megtudjuk csinálni. Ennyit a segítőkész hozzáállásról és a speciális kidolgozott jegyzetekről. És a csúcs nálam a dolgozó emberekhez való hozzá állás. Az írásbeli vizsga végén közölték, hogy mikor lehet az eredményeket megtudni és beletekinteni az írásbelibe. Aki nem tud be menni az adjon meghatalmazást mert adatvédelemre hivatkozva semmien információt nem adnak. Én többször rohangáltam mert az érdemjegyet se voltak hajlandók megmondani se telefonon se személyesen csak a szóbeli napján tudtam meg.Érdekes minden oktatási intézménybe van egy tanulmányi rendszer ahova minden adatot feltöltenek itt is van de a vizsga eredményre nem vonatkozik mikor ezt szóvá tettem, hogy minden más intézménybe nem kell külön rohangálni ilyenért. Azt a választ kaptam ők másképp működnek. Az én csoportom azt mondta soha többet nem fog ennél az intézménynél tanulni. Én is így vagyok vele.

2017. okt. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%

Kizárólag azért regisztráltam be, hogy az előző hozzászólónak megköszönjem az írását. Életet mentett (nekem)!


Én is a TB+bérügyintéző tanfolyamot néztem ki magamnak. Mivel a tanfolyam 1 hét múlva indul, és piros nagybetűkkel hirdették, hogy már biztosan elindul (persze nem akkor és úgy, ahogy a honlapon szerepel, mert pesten délutánonként, budán meg szombatonként, kiírva viszont budán/pesten délutáni, szombati vagy vasánapi képzések vannak), és számomra fontos, hogy tudjam, egészen pontosan mennyi ideig tart az egész folyamat (az oké, hogy a tanfolyam 6 hónap, nade vizsgával együtt mennyi?), felhívtam az ügyfélszolgálatot...

Hát, ha kíváncsiak vagytok, hogy milyen egy üresfejű, cserébe viszont lekezelő, bugyután fontoskodó munkatárs (?), csak hívjátok bátran az Efebet!

Olyan egyszerű, pontos kérdésre, hogy a vizsga naptári napra pontosan mikor, mely napon lesz náluk, nem tud válaszolni. Nincs egy rendszer, amibe bele tudna nézni (21. században vagyunk, ők meg a 19.ben), vagy mappa, esetleg megkérdezni a kollégáktól valakit... Regisztráljak be, töltsem ki az adatlapot, menjek el a beiratkozásra, és ott majd minden kiderül. Ő telefonban nem tudja ezt megmondani. Egy egyszerű dátumot.


Szeretném jelezni, hogy a vizsgák napjait a pénzügyminisztérium dönti el, előre fent vannak az egész éves fix dátumok, én csupán arra lettem volna kíváncsi, hogy náluk még a nyár előtt meg lehet-e a végzettség, vagy -mivel nyári szünet van az nszfi vizsgaszervezésében, és a nyár utáni első időpont októberi -csak ősszel lesz esedékes, hiába hirdetik nagybetűkkel, hogy a tanfolyamuk csak 6 hónapos. Továbbá szeretném jelezni, hogy mindezen információkat a képzők kötelesek a tanulóknak átadni, kötelesek normális és elérhető ügyfélszolgálatot biztosítani, kérésre a tanfolyamindulási tájékoztatót az érdeklődőknek átadni.

Amit az Efeb művel, az törvénybe ütköző. Ha valakinek gondja van a megkezdett tanfolyamával, tegyen panaszt, hivatalos bejelentést a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal (www.nive.hu) képzési főosztályán. Hatósági ellenőrzést lehet kérni, a felnőttképzési törvény betartását nagyon szigorúan veszik, amely egész jól védi a tanulók jogait. Nem lehet információt visszatartani, annak kiadását személyes adatok megadásához kötni. A feljelentésen még gondolkodom.


Én felhívtam az efeb-es kis vicces eksön után a Kotk-ot, ahol szintén most indul a TB+bérügyes képzés, és elmodhatom, teljesen más dimenzióba csöppentem. Normális, kedves hang a telefonban, konkrét dátumok elmondása, időbeosztás ismertetése, mikor lesz a béres okj, mikor a tb (napra pontosan), mi van, ha hiányzol, hogyan tudod pótolni, stb. Engem meggyőztek, én őket választom.

2018. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%

Nagyon nem ajánlom!!!

Most fogok kilépni énis. November óta meg az oktatás azóta felmondtak a tanárok mert nem kaptak se fizetédt se szerződést. A “gyakorlati órák” nem léteznek, csak hogy meglegyen az óraszám és a “gyakorlat” így tüntetik fel a szerződésben (ezt az EFEB titkárságán tudtam meg).

A hazudozás megy csak, és a csoportok hol összevonása-hol Pest másik végébe áthelyezve, hogy ne beszéljenek össze...

Egy tanárunk van már csak akinek szegénynek köze sincs a szakmához és neki hetek óta azt mondják beteg a 2 felmondott tanár mikor már rég nem folgoznak itt.. senkinek nem ajánjom csak idő és pénz pazarlás, keresgéljetek tovább lesz ennél jobb is :)

2018. ápr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!