Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Nehéz megtanulni a gyorsírást?...

Nehéz megtanulni a gyorsírást? Van értelme?

Figyelt kérdés
2015. júl. 1. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:
53%

Sokat kell gyakorolni és akkor nem igazán nehéz.


De értelme semmi sincs, mert manapság már van diktafon, meg számítógép, és ezért nem kell elöször gyorsírással leírni, mielött le tudja valaki gépelni.

2015. júl. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A technika fejlődése következtében valóban nemigen van szükség a gyorsírásra. Ennek ellenére én használom, ha nem is írok nap mint nap. Saját jegyzetelés, agyam trenírozására. A főiskolán nagy hasznát vettem. Nagyfokú precizítást igényel, igen nagyfokú szorgalommal elsajátítható. Kitűnő helyesírás szükséges, de a gyorsírás tanulásával az is megtanulható. Jegyzetelések, jegyzőkönyvek, előadások sztenografálásra kiválóan alkalmas. Középiskolában - kb. 40 éve - és magántanárnál szinte mindennapi gyakorlással elértem a megfelelő szintet. Tanárképző főiskolán gyorsírás-gépírás szakra jelentkeztem. Olykor részt veszek országos gyorsírás versenyen. Nekem ez egyben hobbim is.
2017. febr. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!