Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Nőként mekkora esélyem van...

Nőként mekkora esélyem van arra, hogy repülőgép pilótaként alkalmazzanak?

Figyelt kérdés

Jelenleg harmadéves orvostanhallgató vagyok, de komolyan gondolkozom rajta, hogy diploma után külföldön vállaljak munkát, és a majdani keresetemből finanszírozzam a pilótaképzésemet (I have a dream... :D)

Bár én már annak is örülnék, ha csak hobbi szinten repülhetnék, de az igazi célom az utasszállító pilóta lenne.

Ha valaha eljutnék az ATPL vizsga megszerzéséig, mekkora esélyem lenne, hogy egy légitársaság nőként alkalmazzon?

26 évesen fogok végezni az orvosin, tehát még ha sikerülni is a dolog, nem leszek már fiatal, mire elérem ezt a szintet :)

Köszi előre is az építő jellegű válaszokat :)



2015. júl. 9. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem ott a képzettség dominál nem pedig a nem, amúgy egy utasszállító pilóta képzés 7-8 millió emlékeim szerint
2015. júl. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, hogy el tudnál vezetni egy gépet és jól is éreznéd magad akkor valószínűleg megvan a képességed hozzá, hogy hobbigépre letedd a vizsgákat. Nem annyira elérhetetlen, bár összetettebb sokkal mint egy kocsira jogsi mondjuk, és drágább is.

Hogy ebből élj... hát az már jóval nehezebb dió. Nem azért mert nő vagy, vannak női pilóták egyre növekvő számban, hanem azért mert általában akik pilótának tanulnak azok az egész életüket erre teszik fel. Sok-sok év munkája mire felküzdik magukat a ranglétrán, és csak nagyon keveseknek sikerül igazán magasra jutni.

Elég nehéz kenyér (életforma), ahhoz képest nem is fizet olyan jól szerintem. Alapból külföldre kell menned mert már nincs magyar légitársaság.

Bővebb infó itt:

[link]


Véleményem szerint ha végigküzdöd magad egy orvosi egyetemen, akkor azt már nem éri meg otthagyni. Ha minden vágyad a repülés, tedd le a vizsgát hobbigépekre (már ez nagyon badass szerintem egy átlagember szemében), esetleg vegyél egy (fél)profi repülőgép szimulátor-rendszert, az is nagy móka tud lenni.

2015. júl. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én majd a CAE aviation academybe fogok jelentkezni célom hogy utasszállító pilóta legyek. 3év a képzés és 95ezer euró ami kb. 30 millió forint.
2015. júl. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2015. júl. 10. 13:18
 5/5 anonim válasza:
Szia en most 29 eves vagyok es hasonlo a dream-em. Csaj en business jet pilota akarok lenni. Annyi a poen, hogy kb a penzem is meg van ra ( cirka 8 m) dea ppl-t Magyarorszagon kene csinalnom, a cpl-t meg vagy del afrikaban vagy Usa-ban. Annyi, hogy en most elotte (mint te az orvosi diplomaddal) itt londonban bebiztositom magam egy busz jogsival (meert az mindig kell es jol fizet) aztan uccu neki. A korral, megszerintem a mai vilagban meg annyira nem kell mar torodni, mert kitolodtak az evek szerintem boven van idod, max 35 eves korodig kell elkezdened a palyad.. Szerintem vegezd el az orvosit, gyorsba menj el vmi brutal gazdag orszagba. Ne csak europaban vagy kozel keleten gondolkodj. Szerintem szingapur is jol fizet vagy hasonlok. 2 ev alatt ossze szed egy 50K dollart es uccu neki. Good luck!
2015. aug. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!