Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Fotósként elhelyezkedni a mai...

Fotósként elhelyezkedni a mai világban lehetséges, egyáltalán hogy működik?

Figyelt kérdés
Már 2 éve leérettségiztem és azóta nem tudok elhelyezkedni.. van egy végzettségem de nagyon távol áll tőlem, na mindegy, a lényeg hogy mindig is közel állt a szívemhez a fotózás és van is érzékem hozzá, + szeretek szerkeszteni is, az egyik legkedvesebb hobbym.. arra gondoltam hogy milyen jó lenne ha ez lenne a szakmám, viszont a mai világban ki igényelné ezt? Egyáltalán hogy működik ez? Mert a többiről fogalmam sincs. Meglehet ebből élni? Köszönöm ha segítetek.

2015. febr. 2. 23:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmazotti szinten nehéz, mert viszonylag kevesen akarnak fotóst alkalmazni, ahol meg igen, ott jellemzően van is. Mondjuk amikor én eldöntöttem, hogy ezzel fogok foglalkozni akkor eldöntöttem azt is, hogy szabadúszóként fogom ezt csinálni, ami ha lehet még nehezebb. Nem lehetetlen, de piszkosul kiemelkedőnek kell lenned, hogy elérj valamit, pláne, hogy megélj. Nem elég ha jó fotós vagy. Exhibicionistának kell lenned egy kicsit. Marketingérzék kell és üzleti érzék. IT háttér, grafikai alapok és még lehetne sorolni. Ha ezek közül egy is hiányzik már nehezebben fog menni a dolog. Ráadásul a felszerelés területtől függően (amivel már nyugodt szívvel munkát végezhetsz, mert az esetek döntő többségében elég) többmilliós összeget tesz ki, erősen amortizálódik stb...


Ettől függetlenül nem lehetetlen, én is megélek belőle és még sokan mások is, de arra készülj, hogy nagyon nehéz eljutni addig, hogy ez megvalósuljon.

2015. febr. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A fotózás egy nagyon zsúfolt, túltelített piac, mivel ma szinte mindenki fotózik, így mindenki, akinek van egy fényképezőgépe, megpróbál ebből megélni és keveseknek megy. Rengetegen kínálnak mindenféle minőségben szolgáltatásokat és a magyarok zöme árérzékeny, nem annyira a minőség érdekli őket, hanem hogy olcsón kapjanak minél többet. Így nagyon nehéz kitermelni a befektetésed és megélni belőle, még nehezebb megkülönböztetned magad a többi szolgáltatótól, mert ha esetleg jobbat nyújtasz, akkor sem látja/érdekli a megrendelőt, megfizetni meg pláne nem akarja, neked viszont többe kerül a jobb minőség. A többség leginkább az árban próbál versenyezni és mindenki másnak aláigérni, csak abból meg nem nagyon lehet megérni. Ha nagyon jó vagy és nagyon jól csinálod nem csak a fotózást, hanem az üzleti oldalát is, ráadásul olyan területet is tudsz választani, ahol van kereslet és fizetési hajlandóság a munkádra, akkor megélhetsz belőle, de messze nem olyan könnyű, mint azt gondolnád.


Valószínűleg sokkal jobban jársz, ha azt nézed meg, hogy a másik szakmádban mit tudsz kezdeni, vagy keresel egy harmadikat, esetleg a fotózással ezek mellett, vagy ezek határterületein próbálkozol. Az minden esetre biztos, hogy egyáltalán nem elég a fotózáshoz érteni ahhoz, hogy a fotózásból meg tudj élni. Olvass utána a témának, én is elég sokat foglalkozom ezzel a blogomon...

2015. febr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!