Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Aki önállóan tanulta meg a...

Aki önállóan tanulta meg a jobb agyféltekés rajzolást, hogyan lendült át ezen? Lent

Figyelt kérdés
könyv+munkafüzetből tanulok. Nagyon sokat fejlődtem már egy hét alatt is. Épületeket, szobabelsőt, meg tudok rajzolni. Viszont most értem az emberábrázoláshoz. Ahhoz a részhez, ahol Poe szobrát kell msáolni. felmérem az arányt, oké, de a formák megrajzolása nem megy. HIába írja, hogy figyelj a negatív terekre, nekem ez csak egyenes vonalak, vagy egyszer formák esetén megy, pl a székes gyakorlatnál elg jól megy. Gondoltam kihagyom, ésőbb talán jobban megy, de a portrénál is ugyanez van. Valami megakadt.. nem tudom. sajnos a közelben sehol sincs jobb agyféltekés tanfolyam ( illetve ami van, az 2-3 napos, de nem túl mggyőzőek a képek a honlapjukon, ahhoz képest drága, inkább nem megyek arra) így magamtól tanulok...ne írjátok, hogy hagyjam mert csak másolni tanulok meg, stb.A módszer tényleg jó, látom a fejlődés. A nagy művészek régen sokat másolták más mávészek alkotásait, és amúgy sincs jobb ötletem, se lehetőségem, utoljára általánosban volt rajzórám ( aminek már lassan 15 éve) szóval tényleg a nulláról keztem. :)

2015. aug. 8. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A vonalak egymáshoz viszonyított helyzetét próbáld figyelni. Egyébként meg rajzold meg ahogy tudod,ha nagyon nem tetszik az eredmény akkor pedig megrajzolhatod újra.
2015. aug. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ebben van valami, köszi :) eddig mindig a szálkereszthez viszonyítottam, ami megzavart, mert a szálkeresztet is meg a környező vonalakat is figyeltem, meg még az arányra is kellett...
2015. aug. 8. 23:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Tipp: Térj vissza a kézrajzhoz úgy, hogy negatív terekkel próbálod megrajzolni. Ezek szerint neked a görbe vonalakkal és azoknak az egymáshoz viszonyított helyzetével és alakjukkal van gondod.
2015. aug. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Próbáld meg értelmezni azt, amit rajzolsz, ne csak vonalak egymáshoz való viszonyaként tekints a rajzra. Élethű akkor lesz a rajzod, ha a térbeliség illúzióját meg tudod teremteni, ehhez pedig tónusok kellenek, illetve térlátás. Nehéz térbeli hatású rajzot készíteni egy fényképről, jobban meg tudnád érteni az emberi test, vagy arc szerkezetét, a formákat, a tónusokat, ha élő modell alapján rajzolnád. Érdemes lenne nézegetned hozzá anatómia könyveket, pl. Barcsay-t, Bammest, vagy akár Szunyoghy-nak is vannak jó könyvei, főként a rajzolásra kiélezve, illetve lerajzolhatnád a barátaidat, családtagjaidat, biztos szívesen modellt ülnének egy szép rajz reményében. :) Szerintem ez alapján is tudnád magadat képezni, és nem csak egy szemfényvesztés lenne a tudásod, mint ez a jobb agyféltekés rajzolás. Ez kb. olyan dolog, hogy nem lesz belőlem zongorista, attól, hogy megtanulok lejátszani 1 egyszerű dalt. Ez csak a felszín, minden alap hiányzik, így mást már nem tudnék lejátszani, zenét sem tudnék komponálni, kottát sem tudnék olvasni. Kb. ugyanígy van ez a rajzolással is, ha egy fotó pontról pontra való lemásolásával akarom elhitetni magammal, hogy tudok ábrázolni ezek után bármit. De az vitathatatlan, hogy akinek nincsenek céljai a rajzolással, csak az alkotás öröméért teszi, annak önbizalmat adhat, és ez jó:)
2015. aug. 19. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazából ha tudnék valami módot arra, hogymegélhessek a rajzolásból, akkor lennének vele céljaim :) de ha csak nem pattan ki valami jó képregény az agyamból, úgy marad hobbinak. A számítógépen végzett grafika nem vonz, azt szeretem, mikor a két kezemmel alkothatok.


Valóban sok önbizalmat adott a könyv, egy szobabelsőnek már tudom, hogyan állnék neki, és például ha lerajzolok egy testrészt rövidülésben, akkor tényleg azt rajzolom, amit látok. Régen zavart, ha pl nem látom a kar többi részét, ha előre mutat, vagy mikor anno sulian modellt rajzoltunk, mindig tekeregtem, hogy megnézzem azokat a részeket is amiket amúgy ahonnan néztem nem láttam volna. Mondta is mindig a tanárom, minek tekergek, azt nézd amit látsz..mondhatta ezerszer is, nem értettem miről beszél. Ez a könyv segített ezt megérteni, és ezért igazán hálás vagyok Betty Edwardsnak.

Valóban képről nem az igazi a rajzolás, ezt a kérdésben említett Poe-s szobor rajzolásból tudtam meg ( ami a munkafüzet egyik gysakorlata). Sokkal jobb lett volna a rendes szobor előtt, mint papíron méricskélni, hogy ez most így ennyi cm( képes voltam vonalzón a milimértereket, még a szöget is bemérni) aztán elvesztem, mert a végén meg az aránya nem stiemmeltek. aztán egyik nap hazafelé jövet bementem kicsit a parkba, leülem egy padra, ott van egy szobor, megpróbáltam lerajzolni. Nem mondom,hogy tökéletes lett, de sokkal jobb volt így, mint egy icipici képről.

Azért is hálás vagyok a könyvnek, mert a negatív tér jó dolog, bár még nem értem minden részét. Valamint a képsík/kereső! hatalmas találmny, pedig először csak néztem, hogy mi a fenének foglaljam keretbe ami előttem van…aztán ahogy gyakoroltam, leesett, hogy AHA.

Az is jó volt, hogy bemutatta, Van Gogh és sok más ismert festő is átment ezeken, és ők is rengeteget másoltak, és az nem érv, hogy nem tud rajzolni aki csak másolni tud! Hadd érzékeltessem ezt azzal a történettel, amit nemrég olvastam Hokusairól, a japán festőről.

Röviden: egyszer felkérték hogy fessen képet egy kakasról. Eltelik egy kis idő, jönnek, hogy megfestett-e a képet. "Nem"- jött a válasz. Eltelik pár hónap, megint jönnek, kész van a kép? Még nincs. Eltelik még fél év, egy év, öt év, ugyanaz. Tíz év után, Hosukai azt mondja, kész van. És rámutat egy üres vászonra, majd elkezd festeni, pár perc alatt egy gyönyörű, tökéletesen élethű kakast fest rá. Nem győznek csodálkozni, ugyan mi telt 10 évbe, ha ez az egész nem volt több 10 percnél…erre Hokusai kinyitja a háza ajtaját, bent több száz, talán ezer kép is volt kakasokról, különféle pózokban. „Most már bármikor meg tudom festeni.” felelte Hokusai.


Szóval arra rájöttem, hogy Betty Edwards módszere csak a kezdet, de ezt ő is említi a munkafüzet, talán a könyv végén is. Mindenesetre annak nagyon jó, sikerélményt ad, és akit érdekel, az jobban is elkezdhet ezzel foglalkozni, ad egy jó alapot.


Jól elsztorizgattam itt. :) Mindegy, jól esett összefoglalóan kiírni magamból a tapsztalataimat ezzel kapcsolatban, talán hasznára is válik valakinek.

2015. aug. 19. 05:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!