Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen képzések kellenek a...

Milyen képzések kellenek a pilótasághoz? (többi lent)

Figyelt kérdés

14/F vagyok és már elég régóta érdekel a repülés és pilóta szeretnék lenni. Nos mikor lehet elkezdeni egy képzést illetve milyen képzések kellenek és mennyibe kerülnek (majd)? Tudom sajnos vagyonosnak kell lenni. :( Hallottam már olyanról is, hogy Gimnázium elvégzése után van külföldön CAE. (Rendszeresen játszok FSX-et és már sok mindent ismerek. Egyszer Wizz-nél és Travel Servicenél volt esélyem pilóta fülkébe látogatni.)

Aki tudna erre válaszolni köszönöm. :)



#pilótaképzések
2015. aug. 12. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Nehogy azt hidd,hogy odamész felvételizni és egyből beültetnek egy szimulátorba és ha minden megy,akkor felvesznek. Még ha mindent tökéletesen tudsz,de nem mész át az orvosi vizsgálaton,akkor sincs semmi esélyed.

Az orvosi vizsgálatokon bukik el szinte mindenki,de ez külföldön egy kevésbé szigorú (pl van ahol nem baj,ha lézeres szemműtéted volt,itthon még mindig kizáró ok).

Nem hiszem,hogy lenne itt bárki,aki elvégezte akár a magyar,akár a CAE képzést (bár nem tudom mi az),mert eléggé kevesen vannak és tényleg a legtöbbjüknek sok pénzük van alapból. Anélkül is meg lehet csinálni,csak nyílván nehezebb.

Egyelőre a legfontosabb a nyelv tanulás,mert az is biztos,hogy anyanyelvi szint közelében kell,hogy legyen az angol tudásod. Utána biztos megtalálsz már sok infot majd a neten is.

2015. aug. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amit mondtál annak kb. a 95%-val tisztában voltam.
2015. aug. 12. 11:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem mit akarsz megtudni. Ahol ezeket elolvastad (gondolom fórumokon),ott azt is kivesézik rendesen,hogy hol mennyibe kerül (vagy csak a honlapokat linkelnek be,ahol ott van a várható költség).
2015. aug. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A kérdésem lényege főképp az h milyen engedélyek/vizsgak kellenek. ATPL, CPL. Pontosan ezeket nem tudom mivel egyik honlapon sem mondjak egy h milyen sorrendben kell.
2015. aug. 12. 20:07
 5/6 anonim válasza:
javaslom keress egy profi kiképzőközpontot és ott kérdezz rá akár emailban is. Arra várnak, hogy új növendékek jelentkezzenek. (nyilván attól is függ merre laksz)
2015. aug. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben. :) köszi
2015. szept. 1. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!