Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha valaki Hídprogramban van...

Ha valaki Hídprogramban van 8. osztályban 16 évesen és megbukik akkor tényleg nem mehet újra 8. osztályba?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm mondta hogy az utolsó esélye hogy meglegyen a 8 általános neki, ha megbukik akkor örök életére 7 osztálya marad mert nem tanulhat tovább. Egyedül Társadalomismeretből bukott meg, (a tanára eléggé utálja tehát már szemétkedésből lehet hogy nem fogja átengedni. Ezért nagyon aggódik mert nem akar örök életére 7 osztályos maradni.
2015. aug. 16. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy 16 évig van tankötelezettség, nem azt jelenti, hogy nem tanulhat tovább.
2015. aug. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is így tudom, de a sulijában azt mondták hogy mivel nem redesen tanul, hanem hídprogramban van ezért ha most megbukik nem mehet tovább :/
2015. aug. 19. 15:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp lehetne folyatni a tanulást; ha tényleg nem engedik át; akkor szerintem egy másik iskolában is meg lehetne próbálni ezt a hídprogramot. Elvileg ez a hídprogram is arra van kitalálva, hogy utána még szerezz szakmát, tehát nem az a cél, hogy 16 évesen valaki esetleg alapfokú iskolai végzettség nélkül kerüljön ki az iskolából. Annyi a különbség, hogy 16 éves kor felett nem tartható benn a programban valaki erőszakkal, de önkéntes alapon bent lehet maradni.
2015. aug. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utánanéztem: 21 éves korig lehet nappali rendszerű képzésben részt venni. A nem tanköteles korú tanulót fegyelmi ok (túl sok hiányzás, stb.) lehet kitenni az iskolából. Illetve egyoldalúan akkor szüntethető meg a jogviszony, ha ugyanazt az évfolyamot másodszor sem sikerül elvégezni. Ez viszont szintén nem zárja ki, hogy egy másik iskolába jelentkezzen.

Én azt tanácsolnám, ha a pótvizsga rendes felkészülés ellenére se sikerül, akkor inkább keressen egy másik iskolát, és tanuljon ott tovább! Még nagyon fiatal, kis bátorításra lenne szüksége, hogy sikereket érhessen el.

2015. aug. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!