Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Tudnátok olyan helyet mondani...

Tudnátok olyan helyet mondani OKJ-s CNC programozó iskolát ami lehetőleg színvonalas képzést ad?

Figyelt kérdés

2015. szept. 10. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
nem tudok, ne menj céencésnek!
2015. szept. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Helló! Én az oktáv nál végeztem Székesfehérváron. A fezima kft tulajdonosánál tanultam a programozást és a gyakorlatot, Horák Ferencnél.Kiváló szakember és lelkes oktató.

Az iskola végezte után már rögtön el is tudtam helyezkedni, egy fém megmunkálássalis foglalkozó cégnél. Én ezt az iskolát ajánlom.

2015. szept. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 H_András válasza:

Szia!

Nem tudom melyik település közelében keresed az iskolát, de szerintem az NCT Akadémia mindenképp jó választás! Ott végeztem a forgácsolói OKJ-t és volt olyan csoporttársam is, aki Szegedről járt fel, csak azért, hogy ott tanulhasson.

Az én véleményem az, hogy mind a tanárok, mind a diákok úgy állnak az egészhez, hogy abból amit ott tanulnak profitálni fognak a jövőben. Persze akad egy-két ember aki csak bejár, de a többség normális. Ha bármit kérdezel a tanároktól válaszolnak, az esetek többségében mindig újabb és újabb nézőpontból próbálnak rávilágítani az adott dologra, ami sokat segít a dolgok megértésében.

A programozóknak viszont rengeteg anyagot leadnak és gyakran kevesebb idő jut adott dolgokban való elmerülésre, de rengeteg új dolgot tanítanak és ha érdeklődő az ember tanítanak is, segítenek abban, hogy hol keresd azokat a tananyagokat amik téged érdekelnek.

Most már akár robotot is tudnék programozni vagy makrót is írhatnék, arról nem beszélve, hogy CAD és CAM szoftverrel miket lehet művelni. Ha van rá idő a képzés keretében CAM programot talán a gépekre is kiviszitek!

Szerintem az NCT Akadémiánál nehezebb belföldön színvonalasabb CNC-s oktatásokat találni, nekem bejött!

2015. szept. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
kedves hármas! és az NCT- akadémián azt is megtanították hogy kell fúrót köszörűlni, és hogy a különféle anyagokhoz milyen forgácsolási technológiát kell alkalmazni,vasat láttatok ott egyáltalán?
2015. szept. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 H_András válasza:

Kedves 4-es!

Sajnos köszörűgépet nem láttunk, de köszörüléshez alkalmazandó technológiát és szerszámokat is választottunk! Forgácsolási technológiát főleg maróhoz és esztergához számoltunk, hiszen azokat a kinti gépeken be is tudták mutatni alkalomadtán.

Szerintem van ott minden ami az emberek kíváncsiságát kielégíti! Persze, nincs minden és még rengeteg dolgot nem oktatnak (pl.: köszörűgép használata), de szerintem ennek az oka nem az, hogy nincs meg hozzá a tudás vagy az akaraterő. Egyszerűen nehéz olyan embert találni, aki olyan szinten tudna oktatni, mint a jelenlegi tanárok.

Az viszont biztos, hogy a programozóknak nincs egyszerű dolga, mindenféle #-ot írogatnak a programba, aztán néha még ők se tudják mit írtak bele első ránézésre. Automatán veszik fel a nullpontot meg hajtott szerszámokkal is dolgoznak.

2015. okt. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!