Lénaaa899 kérdése:

Lányként boncmester?

Figyelt kérdés
mennyire elfogadott,mik a feltételek és hol van ilyen képzés és mennyi esély van a munkahely találásra?
2015. okt. 7. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ismerek két női boncmestert, de az én szememben ők már nem is nők. Taszító a gondolat is, hogy mit csinálnak egész nap, de az a bűz amivel hazajönnek, ne tudd meg. Szerintem gondold ezt át jobban.
2015. okt. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokat jártam ilyen helyekre, főleg gyakorlatszerzés miatt (olyan irányba tanultam, amihez jól jöttek az ott tanultak). Ez nagyon menőn hangzik amikor az ember NCIS-t és társait nézi, de a magyar valóság az nem ilyen. A magyar valóságban merőkanál van, rózsás vásári fazék, ezeréves mérlegek, rengeteg papírmunka, fizikai munka ez is. Egész nap állnak, vágják a húst, mint a hentes, csinálják, amit kell, közben szól a rádió, dumálgatnak egymással az asztalok felett és ennyi. Aztán vagy megtudják, mi volt, vagy nem. Írják a papírokat és csókolom. Most eltekintve attól, hogy az ott fekvő ember is valakinek rokona, szigorúan a tényeket nézve nem más, mint egy hentes munka. Ha ebbe belegondolsz és úgy gondolod, hogy tudnál negyven+ évig csinálni valamit, ami ennyire monoton, akkor vágj bele! Senkit sem fog érdekelni, hogy nő vagy vagy férfi. Az más kérdés, hogy innen sehova tovább nincs fejlődési lehetőség, hogy egy idő után kiég az ember lelke annyira, hogy az ott fekvők már nem érintik meg, hogy az élet nem lesz más, mint 70kg nyers hús... és sorolhatnám. Benne voltam, bár nem boncmesterként, de 5 év alatt éreztem, hogy a sürgősségi eü milyen hatással van a szívemre. Futva menekültem, mert tönkretesz, főleg, ha volt benned empátia. N32
2015. okt. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: csak hogy a konkrétumokra is válaszoljak: [link]
2015. okt. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is találkoztam már női boncmesterrel. Az előzőhöz annyit tudnék hozzátenni, hogy a valóságban nem olyan "izgalmas" ez a munka. Az esetek többségében idős embereket boncolnak, akik vmilyen betegség miatt haltak meg.
2015. okt. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért szeretnél boncmester lenni? Mi vonzz benne?

Csak mert én se nagyon értem:) A patológia persze más, ott azért van kihívás: rá kell jönni, mitől halt meg az illető. Na meg ott a rengeteg szövettan, ami azért érdekes.

De a boncmester munkájában mi az izgi? Csak felvágja, kiszedi a szerveket, a végén meg összevarrja.

2015. okt. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!