Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Nagy koromba szere tnék a...

Nagy koromba szere tnék a TEK-nél dolgozni. Azt szere tném kérdezni milyen dolgokat kell elvégezni?

Figyelt kérdés
Rendészeti szak>>> 3 év a rendőrségnél. Én csak ennyit tudok. Még mik kellenek? (Most 8.-os vagyok)

2016. jan. 21. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:

"Én csak ennyit tudok" - És még ezt is rosszul.

Nem 3, hanem öt év hivatásos szolgálati viszony kell.

A rendészeti szakközép valóban kell, de elvégezheted a NKE Rendészeti karát is -akkor nem tiszthelyettes vagy zászlós, hanem tiszt leszel.

Nem árt az átlagosnál jobb fizikum, komoly küzdősportbeli jártasság.

És hatalmas hátszél!

A rendőrség kb. 40 000 fős állományának a fele szeretne a TEK-hez menni. Minimális az esély, hogy te 5 év leteltével ( vagy egyáltalán bármikor) bekerülj.

Viszont van nem egy hasonló egység, akik nincsenek annyira a médiafigyelem középpontjában, de ugyanazt a munkát végzik, csak megyei szinten, és a miniszterelnök védelmét leszámítva.

2016. jan. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
NKE azt hogy lehet elvégezni amugy biztos vagyok benne hogy 3 év
2016. jan. 21. 22:03
 3/10 anonim ***** válasza:

"NKE azt hogy lehet elvégezni amugy biztos vagyok benne hogy 3 év"


Ha te biztos vagy benne, akkor TEK-es h.l.ék

"Hivatásos állományúak esetében a beosztás betöltésének feltétele a szakterületen eltöltött minimum 5 éves gyakorlat"

[link]


Ha ilyen okos vagy, akkor azt is tudod, hogyan kell az NKE-n diplomát szerezni.

2016. jan. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jól van akk roha dj meg ne segits... Nézd meg pár helyen írogass minden hova 3 évet mondtak.... most hallom először, hogy öt
2016. jan. 21. 22:25
 5/10 A kérdező kommentje:
2016. jan. 21. 22:26
 6/10 A kérdező kommentje:
https://www.youtube.com/watch?v=QzKglUDu4L0 6:50 ezt a videót is megnézheted mielőtt még jobban lecseszel
2016. jan. 21. 22:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem cseszlek le. Pont les.@rom hogy leszel-e TEk-es vagy sem.

Annak hiszel akinek akarsz. Ha szerinted nem az az igaz, amit a TEK ír ki a saját hivatalos honlapján a felvételi követelményekről, hanem egy ismeretlen válaszolónak, vagy az igazmondásáról és szakmai felkészültségéről híres HírTV-nek az a Te dolgod.

Én közel 20 éve vagyok rendőr, és nekem elhiheted, hogy ha valaki a hivatalosan előírt 5 év után bekerül oda, az már csókos. Ismerek olyan kollégát. aki számtalan versenyt ( hazait és nemzetközit is) nyert már egy bizonyos küzdősportban, 10 éve hivatásos, és megalakulása óta minden évben megpróbál bekerülni a TEK-hez, de egy-egy "csókos" mindig kiszorítja.


Egyébként is lényegtelen.

Most vagy 8.-os, tehát még érettségi + rendészeti. az hat év. Ha tényleg három év lenne az előírás, akkor is legkorábban és legszerencsésebb esetben 9 év (!) múlva lenne esedékes a dolog, addig pedig bármi megtörténhet - főleg a rendőrségnél.

Akár meg is szűnhet a TEK ( ahogy megszűnt a TEK megalakuláskor az elődje, az RKSZ, vagy előtte a TESZ), nőhet vagy csökkenhet a felvételhez szükséges szolgálati idő ennyi idő alatt, főleg a rendőrségnél, bármi megváltozhat. Még a Te célod is módosulhat. Úgyhogy felesleges most azon civakodni, hogy mi lesz egy évtized múlva!

Béke veled kicsi srác!

:-)

2016. jan. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Díjazom, hogy nem mondtad, hogy ilyen tiszteletlenséggel esélytelen vagyok bármire
2016. jan. 23. 12:43
 9/10 anonim ***** válasza:

"Díjazom, hogy nem mondtad, hogy ilyen tiszteletlenséggel esélytelen vagyok bármire"

Miért mondtam volna?

Nem vagy "tiszteletlen" csak egy gyerek, aki még nem tudja hol és hogyan tájékozódjon, hogyan szűrje meg az információkat, és hogyan kezelje az internet nyújtotta anonimitást.

Semmi gond veled, ennyiből nem is lehet és nem is akarlak megítélni.

Egyébként is, amint írtam, még legalább egy évtized, mire aktuális lesz a kérdésed, addig rengeteget fogsz változni. Már maga a két éves rendészeti ( főleg a második év, amit gyakorlatilag szolgálattal fogsz tölteni)gyökeresen más embert fog belőled faragni.

Sok sikert az álmaidhoz!

2016. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jan. 23. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!