Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Európai Uniós pályázatíró...

Európai Uniós pályázatíró OKJ-s tanfolyamot érdemes elvégezni? Mennyire. Lehet vele elhelyezkedni? Több helyen az állás úgy van hirdetve hogy főiskolai végzettséggel.

Figyelt kérdés

2016. jan. 27. 09:40
 1/3 Szabó Zoltán 47 válasza:
100%

Szerintem semmit sem jelenet egy ilyen végzettség. Eleve szerintem aki csak "pályázatíró", mivel egy pályázati folyamatban a pályázat megírása a legegyszerűbb folyamat, nincs is szükség. (Szoktam mondani, hogy aki csak "pályázatírás" szolgáltatást nyújt az szélhámos, azzal nem szabad szóba állni. Pályázati projektmenedzserekre van szükség. A projektmenedzser már az ötlet felmerülésekor kezébe veszi a projektet, minősíti megtervezi, majd megírja a pályázatot. Ha nyert a pályázat akkor utána végig vezeti és adminisztrálja a projektet (ez a legnagyobb odafigyelést és tapasztalatot igénylő része a folyamatnak) . Elkészíti az időközi és záró beszámolókat és kifizetési kérelmeket. De a támogatás kifizetése után sem ér véget a munkája, mert a fenntartási idő évei alatt is folyamatosan készíti a fenntartási jelentéseket. Aki nyertes pályázat után felveszi a sikerdíjat és eltűnik, magára hagyja a megvalósításban a pályázót, az nem nevezhető megbízható szakembernek.

Visszatérve a kérdésedhez. Az én pályázati tanácsadócégemnél ha munkatársat veszek fel sem előny sem hátrány, ha valakinek van egy ilyen végzettsége. Nálam az számít, hogy vannak-e közgazdasági alapismeretei, és van-e beruházás menedzselési tapasztalata. Ami igazán előny, ha vett már részt vállalti beruházás bonyolításában akár ügyintézőként is.

Az, hogy egy gyorstalpalón megtanítottak vele néhány élettől elrugaszkodott iskolapéldát, amiből vizsgát tett, még nem jelenti azt, hogy valós életszerű pályázati projektek menedzselésére is alkalmas.

Ha ebben a szakmában akarsz elhelyezkedni az OKJ-s tanfolyam helyett inkább menj asszisztensnek a beruházás bonyolításához. Ott sokkal több olyan tapasztalatot szerzel ami szükséges ahhoz, hogy jó pályázati projektmenedzser legyél, mint amit egy OKJ-s tanfolyam tud nyújtani.

2016. jan. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ésik Árpád ***** válasza:
Gyönyörűen összefoglalta az előttem író Úri Ember!
2016. jan. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget és a összefoglalót a témával kapcsolatban. :)
2016. jan. 29. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!