Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy téglahasáb alapú test...

Akilal kérdése:

Egy téglahasáb alapú test mechanikai számítását hogy lehet elvégezni?

Figyelt kérdés
Tokos tengelykapcsolót már kellett méreteznem az alapján (hengeres darab) megoldható
2015. dec. 6. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Először tanulj meg problémát megfogalmazni!
2015. dec. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
63%
Szilárdsági méretezést akarsz rajta végezni? Számítsd ki az adott felületre ható erőket, oszd el azzal a keresztmetszettel amin elolszik, és a kapott feszültségértékeket vesd össze (biztonsági tényező mellett) a test anyagának folyáshatárával.
2015. dec. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pontosan a te válaszodat kerestem de képleteket nem tudsz mondani? Szilárdsági számításokat szeretnék végezni alumíniumra
2015. dec. 14. 16:05
 4/11 anonim ***** válasza:

Amíg nem tudod elmondani, hogy mit akarsz, addig nem id fogsz érdemben választ kapni...

Mondhatok én neked millió képletet, de alígha fogod tudni alkalmazni, hiszen még azt sem tudod, mit akarsz kiszámítani...

Így hogy segítsünk?

2015. dec. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tau feszültséget nyírásra és csavarásra szigma feszültséget húzás nyomás hajlítási dolgokat akarom kiszámolni
2015. dec. 14. 17:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Na akkor a következő van: Felírod a feszültségi tenzor mátrixát, majd egyenértékű feszültséget számolsz. Mohr-félét, vagy HMH-félét. Ezt kell csinálni.
2015. dec. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocs de ha kérhetlek úgy írd le mint egy laikusnak mert így nekem nem jó nem értek egy két szót
2015. dec. 15. 22:49
 8/11 A kérdező kommentje:
És nemtudom segít-e de egy nyílpisztolyt tervezek (csappantyús pisztolyhoz hasonlít majd)
2015. dec. 15. 22:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor bízd a tervezést olyanra, aki ért hozzá. Komoly szilárdsági méretezéseket egy laikus nem tud elvégezni, mert szakmaspecifikus ismeretekre van szükség. Ezen a honlapon meg ezt senki nem fogja neked megcsinálni... A tervezés mérnöki feladat, amiről egy laikusnak még sejtelmei sem lehetnek.
2015. dec. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
de nekem kell beadandóhoz tervezést elvégeznem
2015. dec. 17. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!