Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » OKJ képzés, ami megéri?...

OKJ képzés, ami megéri? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Szeretnék valamilyen OKJ képzést elvégezni majd, de kérdés, hogy van-e értelme a fáradozásnak. Leginkább a számítógépes világban vagyok érdekelt, kis korom óta bütykölök, magam szerelek és telepítek teljes rendszereket évek óta. Sajnos mindenhol azt olvastam, hogy akármilyen ehhez kapcsolódó OKJ-s képzést végeznék, az nem érne semmit sem. Sajnos korábban elbuktam hasonló felsőoktatási területen, mivel a számtan és matematika, meg az ezekhez szorosan kapcsolódó dolgok egyáltalán nem feküdtek. Autodidakta módon képes voltam/vagyok sok mindent elsajátítani, de sajnos az elméleti területen, ahova komolyan matek stb. szükséges, az kínszenvedés.

Ha nem IT, akkor esetleg más területen van valami érdemleges OKJ képzés?



2016. jan. 27. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Hol olvastad, hogy OKJ nem ér semmit? Ez badarság!

Az alapján amit leírtál rendszergazdai OKJ-t nézd meg. Ezzel el is lehet helyezkedni valamilyen iskolánál pl. Mondjuk, affinitás esetén én inkább másik OKJ-t választanék, a rendszergazdai út elég zsákutcának tűnik. Nézzed meg most melyik OKJ oktat webfejlesztési alapokat (html, css, php, javascript, sql, photoshop, flash, stb.). Lehetőség szerint 2 éves OKJ-t keress. Régen létezett multimédia fejlesztői OKJ, ez tökéletesen lefedte amiről beszélek. Most már ez megszűnt, de van helyette hasonló.


OKJ után beállhatsz alacsony fizu mellett valamilyen informatikai céghez. Nem lehetetlen bejutni ezzel a papírral. Munka mellett meg levelezőn elvégzel egy MSC-t.

2016. jan. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
OKJ után MSc...! Hajrá! :D
2016. jan. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Több OKJ-s dolgozó van Magyarországon, mint diplomás szerintem :)
2016. febr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!