Blend Your Solution Kft (it-karrier.com) java programozói képzésével kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Érdemes ezt elvégezni?

Figyelt kérdés
Kb 4-5 hónapos képzés, java programmozást oktatnak, a képzés ára 200 000 Ft körül van. Nem vagyok IT-s egyáltalán, érdemes ebbe belevágni, el lehet indulni programozóként egy ilyen képzéssel?

2016. febr. 18. 14:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
nem való neked a programozás.
2016. febr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én az ilyen "4-5 hónap alatt programozót faragunk belőled" jellegű dolgokat sosem tudtam igazán benyelni. Biztos hasznos, meg sokat tanulhatsz belőle, de kicsit sokallom azt a kijelentést, hogy kevesebb, mint fél év alatt belőled kész programozót csinálnak.
2016. febr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
1. Válaszoló: ezt miért írtad? Nem erre irányult a kérdésem :)
2016. febr. 18. 15:27
 4/18 nemecsek66 válasza:

Van a weboldalon egy tesztjük, ha azt kitöltöd és 70-75%-osnál jobban sikerül, akkor lehet keresnivalód az IT világában. Ha 90%-osnál jobb lesz, akkor valószínűleg érdemes ilyesmivel foglalkoznod.


Maga a képzés jobb ár/érték arányú, mint a magyar átlag, a tantermi képzések mellett elég sok online anyagot érünk el nem csak Java témában. A tantermi rész gyakorlatias, elég sokat kell hozzátanulni az online képzésekből, angol nyelven, ezért csak akkor gyere ide, ha bírod az angolt. Ha külföldre akarsz menni dolgozni, akkor kifejezetten előnyös, hogy az angol és a magyar terminológiát is megtanulod a képzés során.


A tananyag a Java SE, tehát csak említésszinten van benne az EE, ha arra is szükséged van, akkor tovább kell menned máshová tanulni, vagy a munkád során beletanulsz.


A képzés végén van két mentoros tantermi képzés, ezeket hazai szoftverfejlesztő cégek senior fejlesztői tartják, hoznak életszagú feladatot és megmutatják, milyen a valóságban egy projekt feladat kiosztása, és a projekt munka, szóval egész hasznos.


Nekem sokat változott a képem arról, hogy milyen esélyem lesz elhelyezkedni, amikor ezt elvégzem, szerintem könnyen találok munkát ezzel a tudással, még akkor is, ha a Java EE-t hozzá kell majd tanulnom valahogy, de az menni fog menet közben.


Szóval a válasz az, ha szereted az IT-t és jól sikerül a teszted, akkor ez a képzés el tud indítani a Java-s karriered útján, ha komolyan veszed és végigtanulod a 4-5 hónapot.

2016. febr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

4-es Köszönöm a választ! Ha jól értem, akkor te elvégezted ezt a képzést. Dolgozol is a szakmában, vagy még tovább fejleszted magad?

Én 85 %-osra írtam a tesztet, ami nem olyan rossz ahhoz képest, hogy nő vagyok és nem IT-s:)

2016. febr. 24. 09:58
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Mert lány vagy:

Ne tanulj java-t, mert magyarországon nem használják. Ahol meg használják, ott nem kezdőket keresnek, hanem a legjobbakat.

c++, perl, .net -t tanulj.

Nem tudom hány éves vagy, de mindenki könyvekből, netről tanul és így tudsz a saját tempódban haladni.

Mindenhol az számít, mit csináltál már meg magadtól.

Munkahelyen nem mondhatod, hogy ezt nem magyarázták el, ha nem tudod megcsinálni kirúgnak, ennyi.

2016. febr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ne tanulj java-t, mert magyarországon nem használják."


ÉS megint egy "hozzáértő"...

2016. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
#6 Gratulálok, extra adag sületlenséget hordtál össze. A Java az egyik legszéleskörűbben használt nyelv, nem csak külföldön, de idehaza is rengeteg Java programozót keresnek, és nem, egyáltalán nem csak a legprofibbakat, rengeteg Junior developer pozíció várja a jelentkezőket. Ellenben neked sikerült ajánlanod azt a nyelvet (C++), ami nem csak, hogy valóban nem olyan széleskörűen keresett, de ahol egy Junior pozíció is úgy kezdődik, hogy 5 év tapasztalat, és a nyelv magasszintű ismerete.
2016. márc. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

ha a java a legnépszerűbb, akkor írjátok már le a 3 legnépszerűbb programot amit java-ban írtak.

Ennyi.

A perl lel lehet valaki tesztelő, nokiánál pogramozó.

c++: mikró, fűtő termosztát, mosógép, hogy csak a legnépszerűbbeket mondjam. ezek megírhatók csak a for használatával, úgy hogy nem kell memória kezelés se.

A java-nál milyen tudás kell egy adatbázisos programhoz?

2016. márc. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Java pl egy nagyon nagy felhasználási helye az android. (lehet másban is fejleszteni persze)

ÉS az megint más dolog, hogy a világ egyik legfelkapottabb nyelve jelenleg a Java és emg siéri tanulni.

[link]

[link]

[link]


"A java-nál milyen tudás kell egy adatbázisos programhoz?"

WTF?? Mi az hogy adatbázisos program? Vagy nálad a JDBC használata a java?


De illene utána nézni, hogy mégis hol használják, mielőtt "hozzáértőnek" állítod be magad.


[link]

2016. márc. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!