Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Érdemes befektetnem? Komolyabb...

Érdemes befektetnem? Komolyabban veszik majd a jelentkezésem?

Figyelt kérdés
Eléggé értek a számítógépekhez, már a gimibe is én tartottam karban a tanárok gépeit.(cserébe lóghattam néhány unalmas óráról) Viszont nem találok szakmában munkát. Szerintetek ha elvégzek egy ilyen Számítógép szerelő, karbantartó képzést(ahol szerintem túl sok újat tanulni nem fogok), komolyabban veszik majd egy állásra való jelentkezésem ?

2016. febr. 25. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyilván többet érsz a munkaerő-piacon, ha van egy papírod róla, megbízhatóbb szakember is leszel. Az nem számít referenciának, hogy hobbiból a tanárok gépét szerelgetted az iskolában, ettől még nem fognak felvenni munkára valahova egy komoly munkahelyre.

Egyébként most akkor nem találsz a szakmában munkát, vagy elutasítanak mindenhonnan? Mert ha nem találsz, akkor ezen nem segít a képzés sem, utána sem lesz több munka ugyanazon a területen :D

2016. febr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Eddig egy értelmes álláshirdetést találtam, ahol nem havi 80 ezerért kell télen is -10 fokba internetkábellel bajlódni :D

Egy IT dolgozó állás volt, arra az egyre jelentkeztem, a hirdetésben benne volt: "csak a kiválasztottak lesznek értesítve" és én nem lettem értesítve...

2016. febr. 25. 16:47
 3/7 anonim ***** válasza:

De akkor mégis mit vársz egy olyan képzéstől, ami ugyanazt tanítja meg, amit elmondásod alapján már most is tudsz? Mármint érted, attól, hogy lesz a kezedben egy papír, még nem fog megnőni az ilyen munkalehetőségek száma! Érdemes lenne inkább picit más irányon gondolkodnod, hogy olyan képzést végezz el, ami bővíti a kompetenciáid körét, ezáltal másfajta munkákra is jelentkezhetsz! Ha a számítógép nem csak karbantartásilag érdekel, hanem használat szempontjából is, akkor elvégezhetsz valamilyen informatikai képzést (pl. webdesigner, rendszergazda stb.), mert ezekre van igény.

Vagy kezdd azzal, hogy körbenézel, hogy az informatika területén milyen álláshirdetéseket látsz, mi az, ami érdekelne téged és mik hozzá az elvárások! Ezután tudsz célirányosan ilyen munkakörökhöz kapcsolódó képzést választani :)

2016. febr. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát gondoltam a legközelebbi állásra a jelentkezésem komolyabban veszik, ha papírom is van róla, nem csak mondom, hogy értek hozzá.

A weboldal készítéssel is foglalkoztam hobbi szinten, de a környéken nem tudok róla, hogy lenne egyáltalán olyan cég, ami webfejlesztéssel foglalkozik. Gyárak meg vannak, és hát a számítógépeket mindegyikbe karban kell tartania valakinek.

Amúgy érettségi nélkül elég kevés okj képzés van, ez eléggé megnehezíti a dolgom.

2016. febr. 25. 17:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem provokatív vagy bántó kérdésnek szánom, de van bármi végzettséged, vagy bármi, amit a 8 általánoson kívül fel tudsz mutatni? Mert ha nincs meg az érettségid, és papírod sincs arról, amivel foglalkozni szeretnél, akkor nyilván elég nagy hátrányban vagy a munkakeresők közt.
2016. febr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Gimnáziumba befejezett 12 évfolyam, és egy valami informatikával kapcsolatos szakma, amit pontosan nem tudok lefordítani magyar nyelvre. Ilyen operátor, és számítás technikus. Külföldön jártam suliba.
2016. febr. 25. 17:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Honosíttasd a szakmádról a papírt, azzal máris előrébb vagy. Ezen kívül lehet, hogy érdemes lenne érettségizned, mert a legtöbb OKJ-s képzéshez előírás a meglévő érettségi, így sokkal több lehetőséged lenne valamilyen képzésen részt venni és fejlődni.
2016. febr. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!