Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Jobb agyféltekés rajztanfolyam...

Jobb agyféltekés rajztanfolyamot Budapesten, hol ajánlanátok, melyik céget?

Figyelt kérdés

Olyan emberek véleményére lennék kíváncsi, akik elvégeztek ilyen tanfolyamot és elégedettek.

Mivel egyáltalán nem mindegy kitől tanul az ember, gondoltam, érdeklődök.



2016. febr. 29. 01:15
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Ncore, könyv letölt. Papír, ceruza és kész.
2016. febr. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kösz a tanácsot, de nem erre voltam kíváncsi!

Ha minden meglehetne könyvekből tanulni autodidakta módon, akkor nem lenne szükség iskolákra!

2016. febr. 29. 11:51
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Ééés nincs is.
2016. febr. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kim Bo Mao ***** válasza:
100%

Az előttem lévők jól írták, még ha nem is tetszik, igazából autodidakta módon meg lehet tanulni, annyi a titok, hogy sokat kell rajzolni. A tanfolyamon egyetlen hasznos dolog lehet, hogy esetleg felhívják a figyelmedet bizonyos megfigyelési módokra, de sok helyen csak lopják a pénzedet. Kiveszik a ceruzát a kezedből, és megvázolják helyetted, persze, hogy a végén "jobban" tudsz portrét rajzolni ha a fő arányvonalakat min. behúzza a tanár... Amit tanulni jó tanfolyamon az anatómia és a színtan. Azok tényleg hasznosak, de csak jó suliban. Az egyedüli talán nélkülözhetetlen dolog amikor az ember egyedül rajzol otthon egy beállítást/modellt akkor nem tudja más rajzával összehasonlítani, nem tud inspirálódni a tanulmányi rajzoknál...De más területen ott van az internet...

Egyszer voltam rajztanfolyamon, egy hónaposan, mert felvételire készültem, és ott rámutattak arra mik azok a stílusok amiket az adott egyetem jobban értékel. (Szóval elmondták a bennfentes infókat. A corvin rajziskolában egyébként...)

2016. márc. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Grafikusként mondom, tanulni akarás fél siker, majd pedig az élet sodor egyik vagy másik irányba. Akinek mázlija van, annak értékelni fogják munkáit, akinek nincs, annak nehéz lesz ebből megélnie.

Természetesen, akinek kapcsolatai vannak azok is sikert érhetnek el, de az csak addig él, amíg a kapcsolatai fenn állnak.

A jobba agyféltekés rajzoktatás nem rossz, ha megfelelő szakemberhez kerül az ember. Főleg, ha a tanulónak van tehetsége is!

Egy alapvető probléma van evvel a technikával, nem művészeti ág, hanem egyfajta másolás, néha olyanok a jobb agyféltekés rajzolók, mint egy nyomtató... Egyszerűen azt adják vissza, amit egy fénykép. :-(

Annak hasznos ez a tanfolyam, amikben van művészi véna, és a tanultakat, egy technikai formának látja a sok közül, majd beépíti a saját világába.


Otthonülő, maguknak alkotó rajzolgatóknak mondom, ha nincs megmérettetés, ha nincs viszonyításuk másokhoz, akkor tehetségük csak saját fantáziájukban él!

Jómagam 30 éve foglalkozom grafikával, festészettel. Ebből 20 évig csapatban dolgoztam más grafikusokkal. Minden nap egyfajta megmérettetés volt. Mindenki másképp, más nézőpontból állt a munkához, mégis tudunk együtt is dolgozni. Folyamatosan tanultunk önmagunk és egymás hibáiból, sikereiből.

Tehát, ha valaki nem csupán rajzolgató akar lenni, hanem grafikus, akkor igenis keresnie kell a csapatlehetőségeket, a hasonszőrűek társaságát, erre pedig még a rajztanfolyamok, rajzkörök is nagyon jók.

Tanulni pedig mindig lehet, tanártól és egymástól is... igen, internetről is!

Még annyit, a művészt két módon ítélik meg, a többi művész és az átlagemberek. Aki mindkettő rétegnek tud adni valamit, az a nyerő! :-)

2016. márc. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Varázs-ceruza, Tokaji Melinda, sztem a legjobb. Én is nála tanultam.
2016. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Bihari László az egyetlen olyan magyar ember, aki személyesen Betty Edwardstól tanulta meg a technikát, ha jol tudom :)
2016. jún. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Jaaaj, ezt el ne higgye senki, hogy nála, mármint személyesen B. Edwardsnal tanulta bárki is... :)))))) Hát ez jó. :)))

Nem bírom abbahagyni a nevetést. :))))


Ha mégneztek néhány honlapot, a sorok között lehet olvasni ám... ez alapján pedig mindenki azt válassza, amelyik neki szimpi. :)


még mindig ezen mosolygok... :))))

2016. nov. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!