Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen iskolát kell elvégeznem...

Milyen iskolát kell elvégeznem, hogy fogorvos lehessek?

Figyelt kérdés

Van lehetőség például okj tanfolyamon tanulni, vagy csak egyetemen /főiskolán? Illetve utóbbinál az érettségi pontok és tárgyak mennyire mervadóak?

Neten már utánanéztem, de csak még jobban összezavarodtam.

Előre is köszönöm a segítséget :)



2016. márc. 1. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Az elég nagy baj, ha már most ennyitől összezavarodtál. Egyetemen tanulod, és két emelt kell: biológia és kémia vagy fizika. Nyilván mérvadóak az érettségi pontok minden felvételin, különben mi a francnak izgulnának érte az emberek? Ezen a szakon végképp, mert valószínűleg leginkább duplázva lehet bekerülni, vagyis erős érettségit kell produkálni a megnevezett tárgyakból.
2016. márc. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Ezt nem lehet tanfolyamokon elsajátítani. Az orvostudományi egyetemek Fogorvostudományi Karán lehet, 6 év kemény munkával. Bp. Szeged, Pécs, Debrecen- itt vannak orvostudományi egyetemek.
2016. márc. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Fogorvos OKJ- tanfolyam!

Behalok! :-)))


Még csak kedd van, de ez már tuti benne van a hét kérdéseinek top 3-as listájában!

2016. márc. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az előttem válaszolókkal.

Ennél egyszerűbb nincs a világon, szóval ebbe nem lehet "belezavarodni". Osztatlan képzésben fogorvosi szakot kell végezni, emelt biológia és emelt kémia vagy fizika érettségi kell hozzá (de a kémia a tanulmányok alatt úgyis kell)

OKJ-n fogászati asszisztens képzés van (esetleg fogtechnikus gyakornok), általában 2 év + gyakorlat + rövidebb ráépülő OKJ-k, mert az alap szakképesítés még kb. semmire sem elég.

2016. márc. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy az én válaszom kissé le van pontozva, de 100%-kal áll az, amely tévesen azt állítja, hatéves képzésről van szó.
2016. márc. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"tévesen azt állítja, hatéves képzésről van szó."

Szerintem a rezidensidővel együtt értette.

2016. márc. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fogorvosi képzés öt éves, szakvizsgát pedig nem kötelező tenni utána.
2016. márc. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!