Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Pasztorális tanácsadás és...

Pasztorális tanácsadás és szervezetfejlesztés mestert elvégezte itt valaki? És ha igen, miről szól ez az egész?

Figyelt kérdés

2016. márc. 7. 17:08
 1/2 anonim válasza:
A szak hivatalos leírását itt találod: [link] 5. melléklet II. 3. Katolikus intézmények közül a Sapientián és a szegedi Gál Ferenc Főiskolán van ez a képzés, reformátusoknál a Debreceni akadémián. A honlapokon találsz tanegységlistákat. Én Gál Ferenc Főiskola szarvasi kihelyezett levelezős képzésén vagyok elsős, nálunk csak karitásztudomány szakirány indult. Bármilyen alapdiplomával lehet jelentkezni, de akinek nincs hitéleti alapképzettsége, annak teljesítenie kell egy 50 kredites, két féléves teológiai alapozó tárgysorozatot. Szegeden ez a "rendes" képzéssel párhuzamosan folyik, így 2 év alatt megszerezhető a diploma, a Sapientián - ha jól tudom - ez az alapozó képzés 0. évfolyamban történik,tehát így 3 éves a képzés. A tárgyak teológiai, pszichológia, szociális, gyakorlatorientált tudást közvetítenek, nekem nagyon tetszik. Ez a diploma az 1/2000. Eszcsm rendelet szerint a szociális intézményekben mentálhigiéniás, ill. vezetői feldatkörre is jogosít. Ha kíváncsi vagy még valamire, írj nyugodtan.
2016. máj. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi az információt!
2016. máj. 11. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!