Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Stewardess szeretnék lenni....

Stewardess szeretnék lenni. Mi az eljárás?

Figyelt kérdés

Most még csak 17 éves vagyok, de ez az álmom.Sulival 19 évesen végzek, utána tanfolyam, de már most gyúrok rá :D Nyelvtanulással nincs bajom, -mert ugy-e itt ez a fő -angol megy, emellett romániai magyarként van a román nyelv, és a német. Angol érettségi elég vagy kell egy rendes nyelvvizsga? Németből meglesz, ha beledöglök is. Tudom, hogy nem kötelező, csak az angol, de előnyben részesítik, ha van plusz.

Külső elvárások is vannak ugyebár...Hát 165 cm vagyok, hosszú barna haj, tetkóm nincs, nem is lesz! A magasságomhoz megfelelő testsúllyal. Úszni még nem tudok, de azon vagyok, hogy megtanuljak. Valaki aki jártas a szakmában? Mit gondoltok, összejöhet?



2016. máj. 2. 12:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm a segítséget ! ^-^
2016. máj. 2. 12:26
 2/5 anonim ***** válasza:

Stewardess tanfolyamokat felejtsük el. Ezek a lehúzások. Mikor végeztél a sulival, nézz körbe, hogy melyik légitársaságok keresnek stewardesst és jelentkezz. Máshogy nem megy, mert csak olyanokat alkalmaznak, akik az adott légitársaság képzését végzik el. Tehát, felvesznek, első 6-7 hét képzés, majd vizsga. Senkit nem érdekel, semmilyen OKJ vagy akármi.

És ha rám hallgatsz, akkor még vársz pár évet, és előbb tanulsz valamit, mert 19 évesen még ha meg is felelsz, akkor el fognak utasítani a végén azzal hogy még fiatal vagy (én eddig két légitársaságnál voltam interjúkon, 19 évesen, mindkettőn végigmentem az összes fordulón, majd emailben közölték, hogy hát 3-4 év múlva jobb lenne az életkor miatt). Úszni pedig nagyon jól kell, mert a vizsgán tesztelik. Valahol kimentős feladatok vannak, meg időre kell úszni. Nyelvvizsga természetesen előny, de le is tesztelnek úgy is.

2016. máj. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod :))! Sokat segítettél és talán tényleg jobb lenne elmenni még tanulni pár évet, mert ha kiöregedek, mert mindenki ezzel bombáz...-_- akkor valamit kezdenem kell magammal. Köszi mégegyszer!
2016. máj. 2. 19:01
 4/5 anonim válasza:
Egyebkent mellette sokan jarnak egyetemre is. Kioregedni egyhamar nem tudsz, mert akik sima legiutaskiserok, azokbol kesobb seniorok, majd trainerek lesznek. :) Sok elorelepesi lehetoseg van. Engem 19 evesen vettek fel, a korral nem volt baj, 18 a minimum. :)
2016. máj. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az is igaz :)) Hát még meggondolom, hogy mi legyen. A célt végülis mindegy,hogy 3-4 évvel később érem-e el csak elérjem :) Ezekről a szintekről nem tudtam. Köszi az infót :3
2016. máj. 3. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!