Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az egyetem és az okj-s képzés...

Az egyetem és az okj-s képzés is ingyen van e?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem de kifogok hagyni egy évet és jövőre újra érettségizek , de addig szeretnék elvégzezni egy okj-s képzést ami 300 ezer forint és az a kérdésem hogy nem jár mindkettő ingyen? a 6 félév + az okj?

2016. máj. 10. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha 300 ezer forint, akkor minden bizonnyal nem ingyenes.

Az egyetem meg akkor ingyenes, ha állami finanszírozású képzésre vesznek fel.

2016. máj. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vannak ingyenes azaz államilag támogatott OKJ-s képzések: középiskolák képzési kínálatában kellene nézelődnöd.

Az egyetem ingyenes azaz tandíjmentes, ha olyan képzésre jelentkezel.

2016. máj. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem jártál még felsőoktatásba, akkor 12 féléved szabadon van, és fel tudod használni arra hogy állami támogatott képzésre jelentkezhess-jobb esetben a féléveken belül teljesítesz minden vizsgát és nem csúsztatsz vagy nem buksz ki.


Ez alatt az idő alatt millióféleképpen variálhatod:


-szerezhetsz felsőoktatási szakképzést(sokat nem lehet vele érni...Anyám se ér vele semmit, neki is van vendéglátásból)


-Szerezhetsz BA/BSC diplomát


-Szerezhetsz egy BA/BSC diplomát + egy egyetemi diplomát alatta


-vagy egy egyetemi diplomát (osztatlan mesterképzésben)


-Vagy két BA/BSC diplomát.


-Vagy felsőoktatási szakképzést + BA/BSC diplomát (nem látom értelmét ,de lehetséges).


-Vagy 3 felsőoktatási szakképzést (ennek meg pláne nem igazán...).

2016. máj. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!