Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hasznosak ezek az intenzív...

Hasznosak ezek az intenzív nyelvtanfolyamok?

Figyelt kérdés
Szerintetek le tudnák rakni úgy egy B2es nyelvvizsgát hogy valamennyire tudok németül de sose volt igazán az erősségem?Be akarok iratkozni egy egyhetes napi nyolc órás nyelvtanfolyamra.Ennek a végén lehetséges lenne?

2016. jún. 16. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen nyelvtudást takar az a "valamennyire tudok". Szerintem egy hetes tanfolyam után csak akkor tudod lerakni, ha már majdem B2-es szinten vagy és csak felelevenítésre van szükséged. Én angolból egy 2 hónapos tanfolyam után tettem le a nyelvvizsgát. Nekem az az egy hét kicsit kevésnek tűnik, meg ugye óráról-órára tanulni is kell, idő kell, amíg a tudás leülepedik. És nem tudom, ez mennyire megy, ha napi 8 órát a nyelvsuliban töltesz..
2016. jún. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A "valamennyire tudok" azt takarja hogy el tudok beszélgetni németül és persze B2 közelébe vagyok már különben fel sem tettem volna a kérdést.De valahogy mindig nehezebben ment mint az angol amiből szinte erőfeszítés nélkül tettem le a középszintűt.

Szóval a kérdésem valami olyasmi hogy ha most még nem biztos hogy sikerülne akkor mekora segítség lenne egy ilyen tanfolyam?

2016. jún. 16. 16:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy hetes tanfolyam napi nyolc órában ? Iszonyú nagy baromság. Nem is értem, hogy szervezhetnek ilyet, a tanulók koncentrációja a béka segge alatt lehet a 7.8. órában, ha tényleg intenzív tanulás megy.

Egy ilyen intenzív tömény tanfolyamon annyi új információ hangzik el egy hét alatt, hogy utána még hetekig kellene tanulni külön, mert a nyelv nem olyan, hogy elmondják, bemagolod aztán megy magától, még B2 közelében sem. Nagyon javaslom, hogy olyat keress ami heti 2-3x van 2-3 órában.

2016. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!