Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az informitika melyik ágát...

Az informitika melyik ágát érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

2016. júl. 14. 13:59
 1/6 anonim válasza:
Mik a lehetőségeid és melyikhez van kedved/ tehetséged? Csak olyat válassz ami nagyon érdekel, mert ezt egész éltedben folyamatos tanulással kell követned, az informatika egy nagyon gyorsan fejlődő ágazat.
2016. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A folyamatos önképzéssel nem lenne gond szerintem, viszont olyan területet szeretnék amivel könnyen el is lehet helyezkedni, nincs szükségem egy újabb papírra a szekrénybe.
2016. júl. 14. 14:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Java programozás, full stack web developer amit keresnek mostanában nagyon. Utána jön a c#.
2016. júl. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Programozás vagy rendszergazda én a rendszergazda szakot választottam
2016. júl. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Alapvetoen azt erdemes, ami erdekel. Arra azert keszulj fel, hogy mire megtanulod, mar lehet, hogy elavul, vagy mas felkapott terulet lesz helyette :)

Az elso munkahelyemen olyan dologgal foglalkoztam, ami gyakorlatilag nem letezett akkor, amikor jelentkeztem az egyetemre.


Jelenleg munka szempontjabol elonyosebb a programozas, illetve az uj buzzword, a devops (kb. atmenet a fejleszto es a rendszergazdi kozt, de mindekinel kicsit mast jelent). Sima rendszergazdabol most epp van eleg, de akinek van valami speci tudasa, az ott is ritkasag, es megfizetik (mondjuk ahhoz, hogy bigdata-t vagy hatalmas DB-k kezeleset megtanuld, leginkabb ilyen teruleten kell dolgoznod, a sufniban keves embernek van olyan hardware-e meg annyi ertelmes adata, amin tanulhatna ilyesmit).

Egyebkent a Javaval nagyon nem tudsz melleloni a kozeljovot illetoen, az Android es a mobilappok jelentosege egyre no, es webre is jo. C#-ot szemely szerint nem szeretem, de desktopra latom elonyeit annak is (meg persze ott az ASP.net). Aztan ott egy csomo scriptnyelv, meg ha amugy profi is vagy Javaban/C#-ban, egy csomo dolgot hatekonyabb ezekben osszedobni.

Azert elsosorban gondolkodni tanulj meg, a konkret nyelv majd jon magatol!

Azt is vedd figyelembe, hogy ha tobb is a MySQL-PHP vonalon mozgo allas, ezek lenyegesen kevesebbet fizetnek, mint a kevesbe keresett, de ritkabb tudast igenylo helyek. (ettol meg hasznos lehet, ha alkalomadtan belenezel a PHP-ba is, kb. 2 nap alatt megtanulhato)


Amugy itt egy kifejezetten IT-s fejvadasz (na jo, gyongyhalasz) csapat oldala, talalsz rajta jopar allast, meg egy listat, hogy epp melyik kulcsszavak (nyelvek, technologiak, programok, eszkozok, modszertanok) a felkapottak:

[link]

2016. júl. 21. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kismalac4 válasza:
Én a te helyedben v játékokban segítenék v alapítanék egy kis céget ami útmutató alkalmazásokat gyárt.
2016. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!