Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szeretném megtanulni az egész...

Szeretném megtanulni az egész biológia és kémia anyagot (középiskolás). Szerintetek? Bonyolult, köszi aki elolvassa.

Figyelt kérdés

Tehát a helyzet az, hogy orvosi karriert terveztem magamnak már kiskorom óta. Bekerültem egy neves gimnáziumba, ahol sajnos máshogy alakultak a dolgok mint ahogy terveztem. Élsportoló lettem, majd korosztályos válogatott és mindenki elhitette velem, hogy én sportoló leszek. Sajnos sokáig én is ebben a hitben éltem és tanulás helyett inkább napi 2 edzésen vettem részt és megelégedtem a 3 egészes tanulmányi átlaggal.

Most már 19 éves vagyok és rájöttem, hogy nem akarok sportoló lenni, mert komolyabb dolgokat szeretnék elérni az életben.

Idén érettségizem, de sem nem biológiából, sem kémiából , mivel semmit sem tudok az anyagból, pedig nagyon érdekel mindkét tantárgy.

A tervem tehát az, hogy érettségi után még 1 évig folytatom a sportot, de szeretném bepótolni amit elhalasztottam. Tehát szeretném nagyon szépen megtanulni a biológiát és a kémiát, hogy 2011 őszén jelentkezhessek általános orvosi karra egy jó érettségi után.

Szerintetek hogyan kezdjek neki? Érdemes tanárt keresni, esetleg léteznek tanfolyamok is? Mennyi idő alatt lehetne felkészülni? Elég jó agyam van a tanuláshoz és amit elkezdek azt becsülettel csinálom.

Ha találok tanárt aki elvállalná ezt a közel sem könnyű feladatot, akkor körülbelül hány órára lenne szükség? Gondolom nem 1-2... És sajnos ez nem is olcsó dolog, de van megtakarítva 200 ezer forintom amit rá tudnék áldozni. Egy tanár vajon elvállalná ha ezt az összeget felajánlanám neki?

Kérlek, hogy erősítsetek meg abban, hogy egyáltalán nem irreális az elképzelésem és van esélyem iskolán kívül is felkészülni? Nagyon szeretnék orvosira járni, mondhatni az életcélom. De sajnos a sport miatt (amit egyébként nem bántam meg, mert meghatározza az életemet) beszűkült a látóköröm éveken keresztül.

Köszönöm!


2010. ápr. 19. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó eszed van, simán meg tudod csinálni. A középiskolás anyag csak addig tűnik soknak, amíg nem jársz egyetemre.

Én pl. egyetemen egy vizsgámra többet tanultam (orvosin), mint az összes érettségimre együttvéve:D:D

Elhatározás kérdése az egész. De szerintem ha intenzíven tanulsz, egy év elég rá.

De az egyikből emeltezned kell! (Gondolom tudod, de azért leírtam).

Hogy kell-e tanár, az csak tőled függ. Bioszra szerintem fel lehet készülni tanár nélkül is, kémiára már nem biztos. De pl nekem a kémia nagyon szenvedős, sose voltam igazán jó belőle:)

De szerintem inkább szánj rá egy kis pénzt, nehogy utána derüljön ki, hogy mégis kellett volna egy tanár:)


Jah és ha az orvosi a cél, akkor semmiféleképp ne menj más szakra, mert csak az államilag finanszírozott féléveid fogynak. Az orvosi meg fizetősön nem olcsó mulatság:D


Szóval mindent bele, szerintem megoldható:)

2010. ápr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszii! :) :)
2010. ápr. 21. 15:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett veled? Írnál nekem privátot, én is hasonló helyzetmben vagyok és jó lenne hozzám hasonlóval beszélgetni.Köszönöm.
2010. aug. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!