Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mit kell elvégeznem hogy...

Mit kell elvégeznem hogy tűzoltó legyek? 18F rendészeti suliba vagyok. Ha ezt elvégzem, utána hova tovább?

Figyelt kérdés

2016. szept. 7. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
A Katasztrófavédelmi Oktatási Központ oldalán minden fontos információt megtalálsz. Szakképzettség nélkül ne menj tűzoltónak, mert iszonyat rosszul keres.
2016. szept. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. szept. 7. 16:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is tűzoltónak szeretnék állni, már sok helyen érdeklődtem. 19F

Ahhoz hogy tűzoltó legyél el kell végezned a képzésüket. A képzésre úgy tudsz bekerülni ha hirdetnek felvételit, elmész, lealkamasságizol és ha rád bólintanak akkor mehetsz. Ha ezt elvégzed tűzoltó leszel. Vagy NKE-n van 2 katasztrófavédelmi szak amit civilként elkezdhetsz. Ha ott végzel tiszt (hadnagy) leszel. A képzés nincs 1 év se az egyetem 3 év, de utána inkább ilyen irodai/ellenőri melód lesz nem vonulós.

Az 1. válaszolótól ezt a "szakképzettség" dolgot viszont nem vágom. Mire gondoltál ezzel?

2016. szept. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Iszonyat rosszul keres?A lányom nyikhaj barátai tűzoltónak álltak az érettségi után közvetlenül és jobban keresnek,mint az én férjem több évtizedes munka után.Saját bevallásuk szerint is szinte nulla melóval.El tudom képzelni,hogy Pest környékén több a meló,de nálunk(szerencsére)nincs sok tennivaló.
2016. szept. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ahhoz, hogy tűzoltó legyél, először el kell döntened, hogy hová akarsz tartozni. Vonulós állomány, vagy irodai?

A hivatásos tűzoltóságoknak van egy előírt Tűzoltó II. és Tűzoltó I. megnevezésű képzése amelyet a BM Katasztrófavédelmi Oktatási Központban oktatnak a 3 hónapos alapozó modul után. Ezt követően 2 év szakmai gyakorlat után, amelyet a kihelyezett Hivatásos Tűzoltó-parancsnokságon végzel el, jelentkezhetsz tűzoltó szerparancsnok képzésre a KOK-on.


Ha az Önkormányzati Tűzoltósághoz jelentkezel, nekik elő van írva egy ún. tűzoltó szakmunkás képzés amelyet el kell végezned, hogy vonulhass. (Valamely ÖTP-n elég a 40 órás képzés a vonuláshoz.)


Ha Önkéntes Tűzoltó Egyesülethez szeretnél tartozni és ott vonulni, akkor egy egyhetes képzést, ún. 40 órás képzést kell csinálnod, amelyet a belépést követő 1 év után kezdhetsz el. (általában 1 év a próbaidő)


Természetesen ezek csak az alapképzések, erre rájönnek még a kisgépkezelői képzések (hidraulikus feszítő-vágó, áramfejlesztő, átemelő-szivattyú láncfűrész, stb.), valamint EDR-rádió képzés (már ahol nincs integrálva az alapképzésbe), szivattyúkezelői, speciális képzések és még sorolhatnám.


Remélem segítettem!

19/F önkéntes tűzoltó

2016. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!