Arpad7772 kérdése:

Lehetek pilóta?

Figyelt kérdés
14 éves srác vagyok szemüveges ! átlagos tanuló nyelvtanom 2 matek 3 a többi 4-5. Meg még milyen iskolát kell hozzá végeznem és utána hova kel tovább tanuni.

2016. szept. 11. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, szemüveggel sajnos nem. Nagyon komoly feltételeket szabnak, nem lehet például fogtömésed sem :(
2016. szept. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hello Árpád! Igen lehetsz, bár egy kicsit javítani kéne a matekon.Tudtommal a Wizzair képez kadétokat és mivel a matekod nem a legjobb ezért merem feltételezni hogy az egyetemre esélyed sincs szóval olyan 30-50 millió forintig terjed a pilótaképzés 0-Első tisztig attól függ hogy hol végzed.Ha pl a Wizzairhez mész akkor 50 millió ha a CAE aviation academybe akkor csak 30 millió körül van és igazából ha az orvosin megfelelsz akkor nincs akadálya annak hogy pilóta lehess.Tömött fog nem gátol abban hogy utasszállító pilóta lehess a szemüveg csak akkor hogyha +-3 dioptriás bár ez is változhat helyenként. Remélem tudtam segíteni ha van még valami kérdésed akkor dobj egy Privát üzit.
2016. szept. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ez komoly kihívást jelenthet! Nyelvatnból is számít a 4, meg matekból pláne hogy! Úgy nem lehetsz pilóta ha nincs 4.-es fokú angol tudásod. Lehetsz pilóta szemüvegesen is prsze! Muszáj a jó tanulmányi eredmény és kell hozzá 10 millió forint tőke, de nem muszáj! Ha van mérnöki diplomád akkor a tipusvizsgát állhatja. Én a WizzAirt ajánlom!
2016. okt. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ICAO 4es "angol" (ez igazából a fónia) vizsga nem angol 4.es mert az angolba szintek vannak Alap,közép,Felső
2016. okt. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Senkit nem érdekel, hogy miből hányas vagy! Úgyis megíratnak veled egy felvételit. A szemüveg NEM kizáró ok. Medical Class 1-es orvosi papír szükséges hozzá, ez egy orvosi alkalmassági vizsgálat, még mielőtt belekezdesz bármibe, érdemes utánaolvasnod az orvosi feltételeknek.

Érdemes egy műszaki egyetemet elvégezned, de nem feltétlen kell hozzá egyetemi végzettség. Van olyan légitársaság, aki megköveteli a szakmai végzettséget, pl.: Travel Service, ide kell a Nyíregyházi egyetem, pilótaképzése.

Ennyire előre ne gondolkozz még, kezd el az alapoknál, a vitorlázó repülésnél!!!!! ott tanulsz meg repülőt vezetni és olyan alapokat tanulhatsz meg, amit motoros gépen SOHA, nem mellékesen megtanulsz csapatban dolgozni és nagyon élvezetes, hatalmas élmény... én is így kezdtem, nem bántam meg.

Vitorla után mehetsz PPL-re utána CPL és majd itt kezdhetsz el gondolkodni, hogy hogyan tovább a nagygépes repülésig :) Ha bármi kérdésed van, akk írj nyugodtam

2017. júl. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!