Lehetek-e így pilóta?

Figyelt kérdés

Sziaztok!valamelyik cadet programon szeretnék végezni, de előtte természetesen PPL+NVFR, CPL, ATPL elmélet. Nem tudom,hogy ezzel belehet-e jutni valamelyik légitársaságnak a kadétjai közé. 7.-es vagyok és 4.4-es az átlagom de angolból erős 4-es fizikából 5-ös matekból megint csak erős 4-es.Fizika szakra szeretnék menni és emelt fizika és matek után (meg B2-es angol) elmenni a képzésre. Én úgy néztem, hogy a fent leírt vizsgákat 5-5.5 mill.-ból megvan és ez 110 repült óra.

Nem tudom, hogy ez szerintetek jó terv-e és megvalósítható. De a legfőbb kérdés, hogy valamelyik légtársaság cadet programába be tudok-e ezzel kerűlni?

Előre is köszönöm!



2016. márc. 30. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
nem számít hogy ilyenkor hanyas az átlagod főleg mert senkit nem érdekel hogy 7.ben hanyas tanuló vagy az kell hogy egy érettségit összehozz!
2016. márc. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
meg egyébként lehetsz a világ legjobb tanulója hogyha nincs első osztályú egészségi vizsgád mert annélkül szóba se állnak veled
2016. márc. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tomi FH ***** válasza:

Ha kadét programba szeretnél bekerülni (meg úgy általában professzionális pilótaképzésbe) a lényeg, hogy legyen egy középiskolai érettségi, onnantól pont mindegy, hogy miből. Az angol az menjen rendesen. Minimum egy pre-advanced szinten, mert a képzés nagy része angol nyelven zajlik. A felvételin személyes kompetenciákat néznek, mint pl. figyelemmegosztás, rövidtávú memória, mennyire vagy képes csapatban dolgozni, általánosságban mennyire jó a szellemi terhelhetőséged, stb stb. A fizika, matek nem árt ha megy, ugyan nem mindenhol, de vannak képzési központok ahol része a felvételi folyamatnak a megfelelő fizikai és matematikai alapismeretek felmérése, amik ahhoz szükségesek, hogy a képzés során el tudd sajátítani a szükséges tudást.

Azt az 5-5,5 millió forintot nem tudom hol nézted, mi alapján számoltad, de az ilyen légitársasági kadét programok általában 25-30 millió forint között szoktak mozogni.

Jah és ahogy mondták előttem is, az első osztályú orvosi minősítés alap.

Sok sikert a továbbiakban ;)

2016. márc. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

az 5-5.5 mill. a fly teamnél az atpl elméletig annyi.

2016. ápr. 1. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!