Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Megéri elvégezni masszázs...

Megéri elvégezni masszázs tanfolyamot?

Figyelt kérdés
Hajdúszoboszlón szeretnék foglalkozni maszázsal csak eddig nem jó hírt hallodtam. Sokan mondták hogy nem éri meg mert nincs az embereknek erre pénze. Kinek mi a tapasztalata?

2016. szept. 22. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
tudod, otthon bárki megtudja maszírozni a rokonát
2016. szept. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugat-Magyarországon, a turistás helyeken megéri. Keleten nem, ott tényleg nincs az embereknek se pénze, se ideje a minimálbéres napi 12 órás munkájuk mellett.
2016. szept. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Más részében élek az országnak, de én se sok embert ismerek, aki masszíroztat. Egyet igen, aki elvégezte az iskolát, de soha nem dolgozott masszőrként. Meg még egyet aki saját vállalkozásban masszőrködött, de nem tudott megélni belőle, mellette egy szállodában is dolgozott masszőrként, aztán végül inkább kiment Dániába, szállodába masszőrnek.

Ha legálisan akarod csinálni, drága, nem tudják az emberek megfizetni, vagy nem éri meg csinálni. Feketén, más meló mellett jó jövedelemkiegészítés lehet.

2016. szept. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 cydor válasza:
100%

Minden marketing kérdése.

ha arra hajtasz, hogy a minimálbéreseket meg a kisnyugdíjasokat akarod maszírozni aki hs már halálán van akkor megy el orvoshoz, és esetleg valami TB támogatott kezelésre eljár, akkor felejtsd el.


Ha valóban jó terapeuta akarsz lenni, aki rengeteg időt és pénzt áldoz a továbbképzésekre, folyton fejleszti magát, rengeteget reklámoz, és minden vendége örömmel ajánlja akkor fél-2 éven belül egy komoly praxist tudsz felépíteni. teljesen mindegy az ország melyik pontján vagy. az elején érdemes félállásban (pl olyan helyen dolgozni ami vagy jó hírnevet ad, vagy jól fizető pacienseket lehet elcsábítani)

Turistákra nem igazán érdemes adni. az hotelekben működik, de mivel mindenhol árakciózás van, nagyon meg kell válogatni, hogy olyan helyen bérelj praxist ahol a minőséget reklámozzák. (és persze nem a minőség szót :-)

20 eur/6000 Ft /óra ár alatt nem szabad csinálni (nem tudod kifizetni a béredet, a járulékaidat, a továbbképzéseket, a minőségi vivőanyagokat, berendezéseket.

a normális ár 40eur/12000-nél kezdődik. (nekem kedvezményesen ennyit szoktak fizetni a kis keresetűek. persze van amikor árakciózok, vagy egyéb csomagajánlatot adok, de inkább szolgáltatás többletet mint árcsökkentést)


szóval a rövid válasz nem, valóban ne éri meg egy frissítő masszázs tanfolyamot elvégezni.

viszont ha megszállott hivatásos masszőr akarsz lenni, akkor első lépésnek megfelel. és 50ezer ft-al nem kockáztatsz sokat egy 5 hónapos tanfolyam sem visz el rengeteg időt az életedből.

ha komolyabban gondolod, én egyből a gyógymasszőrivel kezdtem., ezt merem ajánlani, de nagyon informáldd le hogy ki az oktató, és milyen az iskola, mert lehet hogy elveszik a kedved tőle, az is lehet hogy kóklert képeznek. és nagyon gyakran kapok olyan pacienseket hogy híres és drága masszőrnél volt, és rendbe kell hozni amit elrontott, mert pl ganglionnak vagy izomcsomónak gondolt egy nyirokcsomót. de nagyon jó látni azt, amikor kicsordul az ember könnye, "hogy jaj istenem, fél éve bottal járok, végignéztem a szilveszteri bált ülve, pedig úgy szeretek táncolni", és a kezelés után már néhány lépést meg tud tenni bot nélkül, néhány kezelés után meg végigtáncol egy éjjszakát..

nah ezért érdemes megtanulni a szakmát (ami sajnos nem egy tanfolyam, hanem sok, és nagyon sok rokon ismerős ingyenes kezelése, míg elegendő tapasztalatot szerzünk)

2016. szept. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 cydor válasza:
100%

1-nek meg annyit hogy "otthon" "bárki" tudja dögönyözni a másikat. persze nem kell hozzá profi felszerelés, csak mondjuk míg egy masszázságyon 20 embert tudok kezelni egy nap alatt derékfájás nélkül, addig egy rekamién, vagy ágyon mellé hajolva (pl ha házhoz kell menni és nincs hely, bár akkor is jobb a konyhaasztalon, vagy széken ülve) leszakad az ember háta napi 2-3 egyórás masszázs kiveszi az ember erejét, de dolgoztam így is többször is hónapokig. a bárkinek a masszázsa és szakképzett terapeuta (nem hobbitanfolyamos) munkáját kb úgy lehet összehasonlítani, mint azt, hogy bárki fel tud építeni egy házat: megveszi a téglákat, ha van egy kis érzéke hozzá akkor függőlegeset és a visszinteset is be tudja lőni. hogy mennyi energiabefektetés ezt élesben megtanulni vagy egy képzett szakembernek mindenki döntse el megy. és adott időegység alatt ki mire jut. esetlegesen felismeri-e az anyaghibát, vagy egy év múlva elkezd roskadni, mert a kereskedő csak téglának látszó tárgyat adott el olcsón ami falazásra alkalmatlan. vagy épp meggyőzi az emberünket, hogy a felragasztható szigetelőhab is meg fogja tartani a házat, és sokkal jobban szigetel.

a masszőr dolga elsősorban nem a fizikai test nyomkodása.. (bár tudom hogy sokan mindössze ennyit csinálnak futószalagmunkában, de az anyit is ér mint a kínai boltban kapható adidos, meg nikke.

a nasszőr állapotfelmérést végez, ha van orvosi lelet vagy beutaló ellenőrzi annak helytállóságát, megvizsgálja van-e ellenjavallat, egyéb betegségre utaló probléma.

például küldött hozzám többször is szakorvos olyan pacienst akinek érelmeszesedése van, véralvadás gátlót szed, és nem volt feltüntetve. jó esetben hetekig hónapokig tartó véraláfutások keletkezhetnek... rosszabb esetben akár... nah mindegy. ugyanúgy gyógytornászt, súlyfürdőt, vagy más kezelést ajánlani, személyre szabottan..

sokszor hell megnyitni a pácienst megfelelő beszélgetéssel, a félelmeit szorongásait kerelni, hiszen ez mind kihatással van az állapotára.

de pl a magas vérnyomásosoknak is segíteni megtalálni a kiváltó okot, és annak kezelését, mert nem a vérnyomáscsökkentő-hiány idézi elő az állapotát...


de igen. nyomkodni bárki tud...

2016. szept. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

gyógymasszőrként azt mondom, hogy felejtsd el. Masszázskultúra Magyarországon a béka segge alatt van. Amúgy is, a többségnél a masszőr =prosti, aki a vendég pénzéért mindenre kapható.


Én személy szerint nagyon megbántam, hogy egy rakás pénzt és rengeteg időt toltam bele. Soha nem fog megtérülni vagy hasznát se fogom venni a tudásnak.

2016. szept. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

En is elvegeztem , es orulok mert van jo hely amit berelek orara, a vendegeim dicsernek hogy mennyire jol erzik magukat egy alkalom utan , igaz majdnem minden este maszirozom a ferjem es gyakorolok rajta.

Szerinte a vilagon nincs jobb masszõr es ami a legfontosabb nem vagyok prosti mint fennebb egy valaszolo ahogy kifejtette a velemenyet hogy altalaba lenézik a masszor nõket stb.

Hajdu-Biharban dolgozom, orulok h elvegeztrm a tanfolyamokat(sport-alakformaló-frissitõ masszõr)

2019. aug. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!