Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Egy gyorsolvasás tanfolyam...

Egy gyorsolvasás tanfolyam mennyire hatékony?

Figyelt kérdés

Esetleg volt aki könyvből sajátította el a technikát?

Tényleg gyorsan és hatékonyan lehet vele tanulni?



2016. dec. 10. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Az szerintem, akinek nincsen doktori fokozata sem gyorsaságból, sem olvasásból, két dologtól függ:

1. milyen jellegű a szöveg

2. hol tartasz most az olvasással kapcsolatosan

2016. dec. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Ez függ a tanfolyamtól, a trénertől és persze a résztvevőtől is. Készségeket (ilyen például a hatékony olvasás) elég nehéz (bár korántsem lehetetlen) könyvből megtanulni, mert nem elég érteni, gyakorolni is kell, és ha kérdésed van, a könyv nem mindig adja meg a választ.


Gyorsolvasáson egyébként sokan sokfélét értenek: minden olyan technika, módszer ide sorolható, amivel gyorsabban, hatékonyabban olvashatsz. Érdemes minél több technikát elsajátítani, hogy mindig az olvasási célodnak leginkább megfelelőt tudd alkalmazni.


Ami a tanulás hatékonyságát illeti: tudásunk legnagyobb részét olvasás útján szerezzük. Ha ezt gyorsabban, jobb hatékonysággal tudod csinálni, akkor a tanulás is hatékonyabban megy. Csodákat ne várj: nem fogod megtízszerezni az olvasási sebességedet, de ha "csak" 50-100%-kal gyorsul az olvasásod, az is nagyon sokat számít.

2016. dec. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. dec. 16. 10:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor már én is leírom, a gondolataimat, tapasztalataimat, amivel csak az a baj, hogy már ötször leírtam a Gyakorin. :D

Az ember az olvasással eljut odáig, hogy ösztönös/gépies/természetes/mittudoménhogyanfogalmazzam tevékenység lesz, mint az evőeszközhasználat, cipőfűzőkötés vagy az autóvezetés egyes tevékenységei. Persze, már innen van a baj, amit röviden megfogalmaztam, hogy, már bocsánat, de vajon szótagolva olvasol-e? Vagy melyik fokon állsz?

Ha ennek a skálának a tetején vagy, akkor általában már ott is vagy, hogy az olvasás tulajdonképpen a szavak egyben befogadása, a betű-szótag-szó út bejárása helyett.

A gyorsolvasás azt, aki még nincs itt, azt megkísérli eljuttatni idáig, illetve tovább lépni, hogy ne szavakat, hanem nagyobb blokkokat fogadj be egy lépcsőben.

Ugyanakkor ez az oldal/másodpercben mérhető sebességnövekedés nem mehet a megértés rovására, tehát jó esetben a memóriád is fejlődik az olvasmány egészének észben tartására.

A dolognak több apróbb hátránya is van.

1. Szerintem a megtartás terén nem lehet annyit fejlődni, hogy tartósan megmaradjanak egyszer elolvasott 600 oldalak - mert akkor már lassúb olvasással is eljutottál volna odáig, de nem jutottál el, ismételni, vázlatozni, rendszerezni kell. Szerintem akkor jó ez, ha van lényeg, és van, amit kiselejtezel. Namost, nem minden téma ilyen. Például a villamoskari matek könyvben a megértés folyamatában nincsen selejtezhető sor. :)

2. A blokkokban olvasás az nem alkalmas a szokásostól kissé eltérő szövegek (értsd: a szokásostól alakilag kissé, de jelentésben nagyon eltérő) értelmezésére. Például, ha ismerjük a boa constrictor kifejezést, akkor, ha olvassuk Bubó doktort, ahol is ugye azt mondja, hogy: ...én, az egyetem boa constrectora..., akkor gyorsolvasva ezt a rektor nyelvi humort úgy átugorjuk, mint a pinty, sajnos.

Mi egyszer általános iskolában játszottunk olyant, hogy ki tud gyorsabban olvasni, szerintem ezzel pont oda jutottunk el.

2016. dec. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) kb 1,5 perc alatt olvasok el egy a/4-es oldalt, ha tanulok.

Nem is a számomra szórakoztató/hobbiból olvasott könyveket szeretném így olvasni, de vannak töltelék tárgyak, amiken jó lenne, hamar túllenni

2016. dec. 16. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!