Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Öt napos rajztanfolyamokról...

Öt napos rajztanfolyamokról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretném, ha leírnátok véleményeiteket és tapasztalataitokat ötnapos vagy több, esetleg egy vagy két hetes rajz tanfolyamokkal kapcsolatban? Valóban sikerült tényleges változást elérnetek rajztudásotokkal kapcsolatban? Kinek mi a tapasztalata, véleménye?

2017. jan. 3. 15:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egy két napos rajztanfolyamon vettem részt még évekkel ezelőtt, és egészen megdöbbentő volt. Olvastam egy csomó tapasztalati leírást, de nem hittem volna, hogy tényleg ennyire megváltoztat. Fogalmam sincs, hogy mi történt az alatt a két nap alatt, miféle varázslatot hajtottak végre, de megtörtént :)

Az első nap első felében eléggé kiábrándító volt az egész az árához képest (ha nézegetted ezeket a rajztanfolyamokat, akkor tudod, hogy nem egy olcsó mulatság). Egy szobának a sarkát kellett lerajzolnunk, meg két egymást néző ember profilját rajzoltuk le újra és újra. Nos, nem voltam elragadtatva, hiszen ezt azelőtt is meg tudtam csinálni, mert csak görbe meg egyenes vonalakat húzogattunk egy fehér lapon.

Az első áttörést akkor éreztem, mikor egy lovat kellett lerajzolni a ló képét fejjel lefelé tartva, és úgy, hogy mindig csak egy részét látod az állatnak. Az elején azt sem tudtam, hogy mi lehet az, egyszerű firkának tűnt, azután a végén megfordítottam a lapom, és ott állt előttem az ügető ló. Teljesen ledöbbentem, míg elmagyarázták, hogy miért is sikerült lemásolnom a lovat.

Utána árnyékolni tanultunk, felfedeztük a negatív tereket, a kerek és szögletes formákat, míg egyik pillanatról a másikra azon kaptam magamat, hogy éppen DiCaprio arcát rajzolgatom. És láss csodát, a második nap végére a lapról az én arcom nézett vissza.

A hangulat fantasztikus volt, és habár jó régen jártam már a tanfolyamon, és azóta sajnos nem túl gyakran ülök le rajzolni, a napokban nekikezdtem egy színésznő portréjának, és szerencsére semmit sem kopott a tudásom. Mondták is, hogy ez olyan, mint a bicikli: ha egyszer megtanulod, nem felejted el. És úgy tűnik, tényleg így van :)

Szóval én abszolút csak ajánlani tudom, hiszen az elején néha a pálcikaemberekkel is meggyűlt a bajom, ma pedig már barátaimat rajzolom le, és készítgetem magamnak Piton professzor képét :D

2017. jan. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!