Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A TEFL meg hasonló angol...

A TEFL meg hasonló angol tanári tanfolyamot ha elvégzem akkor azzal egyéni vállalkozóként tudnék vele tanítani?

Figyelt kérdés
Anglisztikás ba hallgató vagyok anno félre informaltak és kiderult ezzel nem lehetek tanár csak 6 év alatt... Ezért keresek valami más lehetőséget ne kelljen még 3 évet maradnom
2017. jan. 17. 13:09
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
A TEFL oldalán világosan ott van, hogy külföldre képeznek tanárokat. Magyar suliban ezzel tuti nem fogsz tanítani, de még vállalkozásként is necces. Diploma nélkül? Én biztos nem mennék egy ilyen tanárhoz. Amúgy én is angoltanárnak tanulok, de nem nyafogok a 6 év miatt. (ami amúgy öt év, mert a 6-ban már gyakornok vagy). Ennyi kell ahhoz, hogy tanár legyen valaki, és ha valaki ezt nem képes végigtanulni, az szerintem ne is legyen tanár.
2017. jan. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előző valaszolot se vedd figyelembe... tipikusan az az ember, aki a szar magyar pedagogusnak való, mert többre képtelen.


TEFL nélkül is lehetsz egyéni vállalkozó és korrepetalas címszóval tanithatsz privátba.(nyelvsuli, közoktatas nem). A TEFL jó dolog, ha van ilyen papirod akkor nemzetközi szinten tudsz maganba és nyelviskolaba is tanítani. Szóval szerezd be, mert többet ér egy TEFL/CELTA nemzetközileg elismert papír, mint egy szanalmas magyar angoltanari diploma, ahol minden hülyeséget beledvernek, csak a gyakorlati angol tudást és jó tanítási módszert nem.


Ha jo vagy, légy EV, vele parhuzamosan kezd el a képzést is. Igy jut is, marad is.

Aztán amint stabilan állsz anyagilag, menekülj a trágyadomb Magyarországrol, s légy vállalkozó külföldön (csekkold le, hol van nagy hiány angoltanarokbol) , s tanits privatba.


Ja es angol után jöhet a 2.nyelv,ugyanígy.

2019. aug. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!