Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » NyEk (nyelvi előkészítő). Mik...

NyEk (nyelvi előkészítő). Mik a vélemények?

Figyelt kérdés
Most 7.-es vagyok és szeretném mihamarabb eldönteni, hogy milyen tagozatra megyek. Nagyon szeretem az angolt, ezért gondoltam az angol tagozatra, de ott van a 0. év is, vagyis a nyelvi előkészítő. Mi a véleményetek/tapasztalatotok róla? Esetleg tippek? Lehet akármilyen nyelv csak valami vélemény kéne... Help me!!!
2010. máj. 10. 21:18
 1/5 czibles ***** válasza:
74%

ha csak a nyelv miatt mész akkor inkább menj kéttannyelvűbe.

most végzek ilyen tagozaton, de már megbántam, hogy ide jöttem.


egyedüli haszna annyi, hogy már 10.ben megcsináltuk a számtech érettségit. de ezt ugyan úgy meg tudod sima osztályban is csinálni csak nem 10ben hanem 11ben.


+ én még évvesztes is vagyok így 2 évvel késöbb is megyek egyetemre. (bár mondjuk ezt nem tudom, hogy mennyire jó vagy rossz)


aztán angolból is csak középfokú nyelvvizsgáig jutottunk (vagy emelt angol érettségi), már aki... ugyan úgy ez is teljesíthető sima osztályból, legalábbis a nyelvvizsga minden képpen. kéttannyelvűsök viszont felsőfokig jutnak tanterv szerint.


ráadásul 0ban volt egy rakat fölös tárgy aminek soha az életben nem veszed hasznát. infó és angol volt normális óra, a többi töltelék.

2010. máj. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

De az van, hogy a nyelv miatt is, meg azt mondják, hogy azok, akik 5 évig járnak egy osztályba, jobban összeszoknak. Másrészt meg utánaolvastam ennek a feltételeinek, és írta, hogy 0.-ban van min heti 12 nyelvóra + kevés matek és magyar és a hozzá választott + óra (önismeret, viselkedéskultúra, informatika vagy egészségtan) és hogy aki rendesen elvégzi a 0. évet az le tudja tenni az emeltszintű angol érettségit illetve kevesebbet kell tudnia a felsőfokúhoz. Aki fogékonyabb a nyelvtanulásra, annak meg kifejezetten ajánlott, és a NyEK az igen kedvelt tagozat. Én nagyon szeretem az angolt, és ez az egyik tantárgy, amiből a legjobb vagyok. Vannak angol rokonaink is, apám jól tud angolul, tesóm megkapta a középfokút belőle, szóval minden ponton támasztva vagyok.

Nagyon szeretnék nyelvi előkészítőre menni, szerintem megérné, és biztos jó buli.

Csak a tapasztalatokra voltam kíváncsi, hisz még van legalább fél évem eldönteni. :)

De mégegyszer, köszi a választ!

Szép napot! ;)

2010. máj. 10. 22:02
 3/5 czibles ***** válasza:
100%

előző vagyok:

ha már ennyire tudsz angolul, akkor inkább kéttannyelvű. sok de sokkal jobban megtanítanak téged. és ez is 5 éves. és itt nem 12 hanem 16 angolod van 0ban meg késöbbiekben is több lesz.

plusz a metekot és a törit is angolul tanulod.

és itt is lesznek töltelék tárgyaid.

no meg persze ez felső fokra készit fel, és meg is kapod, ha angolul érettségizel matekból, töriből és emelt angolból.

2010. máj. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Ha érdekel a nyelv, akkor szerintem érdemes a NYEK.

Én is NYEK-es osztályba jártam, és most érettségizek. Más kérdés az, hogy nálunk a suli elég rossz, és emiatt nem volt jó ez az 5 év, de önmagában szerintem hasznos a NYEK, és a munkaadók is díjazzák, ha nem csak nyelvvizsga van, hanem látják, hogy NYEK-es osztályt végzett... Szerintem nyugodtan vágj bele, főleg ha szereted a nyelvet!

2010. máj. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
67%
Ha most kéne választani (és ha már az én időmben is lett volna ilyen), akkor mindenképpen 0. évfolyamra iratkoznék be!
2010. jún. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!