Milyen egy OKJ-s iskola?

Figyelt kérdés

Üdv. Az érdekelne, hogy milyen egy OKJ-s iskola? Úgy értem, hogy hogy működik pontosan? Hány éves kortól lehet menni? Általában hány órától kezdődik, és hányig tart? Kb olyan mint a rendes iskola (7:30-tól,3:00ig kb)? Mennyi az átlagkorosztály akik csinálják az okj-t?

Le szeretnék rakni egyet, de még kicsit tanácstalan vagyok, és ezért kérném a tanácsotokat. Kérem a normális válaszokat, és az olyanokat hanyagoljuk, hogy nem ér semmit meg stb... Köszönöm.



2017. máj. 16. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém az olyan volt, hogy ja, reggel 8.00-tól délután 15-16.00-ig suli, az első hónapban, aztán 6 hónapon keresztül gyakorlat 2 műszakban 8 órában, heti 2-3 alkalommal és mellette a suli. Mintha direkt szívatásos módon lett volna felépítve az egész, ugyanis a gyakorlati napok nem egymás után következtek hanem össze vissza. Pl. Hétfőn gyakorlat, kedden suli, szerdán gyakorlat, csütörtökön suli, és a legfinomabb az volt amikor elmentem dolgozni/gyakorlatozni déli 12.00-re, hazaértem este 21.00-re és másnap reggel mentem a suliba 8.00-ra, volt számonkérés meg minden délután 15-16.00-ig.
2017. máj. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
* A legidősebb csoporttársam 52 éves volt,a legfiatalabb 19 vagy 20
2017. máj. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a választ, várom a továbbiakat!
2017. máj. 16. 01:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kb olyan, mint egy rendes iskola. Nálunk délelőtt vagy délután voltak órák, egy nap egy vagy két tömbbel. Akkor mehetsz, ha középiskolai vagy érettségi végzettséged van.

Nem csak nem ér semmit, de releváns oktatás sincs nagyon, mondjuk ez is változó. Nálunk pl volt nagyon jófej tanár, aki figyelt arra, hogy mindenki megértse, és volt olyan is, aki nem is próbálkozott. A legtöbben diákért, pótlékért, tébéért írják be magukat, de aki normálisan akar tanulni, idővel egyébként is magára marad. :D Mindenféle korosztály van, de leginkább fiatalok, akik most végeztek a sulival, vagy passziválnak egyetemen. Van, ahol nulladik óra meg ilyesmik is vannak.

2017. máj. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A felnőtteknek szervezett mindenféle tanfolyamok olyanok, hogy mindenféle korosztály van, ez ne legyen szempont.
2017. máj. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nappalira jártam és kb ugyan olyan volt mint a középiskola. Annyiban különbözött, hogy az első év után volt egy egy hónapos szakmai gyakorlat, a második év első félévében heti 1, az utolsó félév pedig csak gyakorlatból állt. Általában délelőtt voltunk bent egy olyan nap volt, amikor délutántól estig kellett bent lenni.


Ami az életkort illeti többnyire 19-20 évesek jártak hozzánk akik frissen érettségiztek, de voltak akik picit idősebbek voltak.


Más rendszerben(esti-levelező) meg nyilván másabb.

2017. máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy OKJ-s iskola idefele abból áll, hogy van nappali iskolarendszerben heti 5-6-7 óra megtartva (ez lehet változó), a tanár nagyrészt nem tart semmit, néha magyaráz valamit ami az elméleti részt érinti, tanulunk sajnos sok hülyeséget is, amit nem a szakma lényege, gyakorlat nagyon minimális, sok esetben nézünk ki a fejünkből és mintha otthon lennék azért megyek be suliba, hogy játsszak egész nap a gépen, kivéve, hogy osztályfőnök mindig hozza a jelenléti papírt, szóval ettől függetlenül nem lehet sokat lógni, de nincs komoly szigor, vagy bejárnak nálunk, vagy nem, viszont itt is kell igazolni a hiányzást, mert bizonyos elmaradás esetén kivágnak, de az is előfordult már, hogy tanár be se jött órára csak bementünk a semmiért, én nem azt akarom ezzel mondani, hogy az OKJ nem ér semmit, de sok szakmánál ez van általában, ha gyakori kérdéseken keresgélsz másnál is hasonló helyzetek uralkodnak, amúgy attól is függ milyen szakmára jelentkezel, az "a modernnek tekinthető szakmákat" célszerű nagy ívben kerülni; (gondolok ilyenre informatika és társai....) Ha esti tagozatos felnőtt képzés keretébe mész, abban nem tudok egyenlőre véleményt mondani, mert eddig csak az iskola-rendszerűhöz volt szerencsém. Ami pedig még a szakképzéssel kapcsolatos, itt nem szarakodnak sokat az emberrel, aki nem felel meg a bizonyos követelményeknek, szinten kivágják, így meg mielőtt az OKJ-s vizsgára sor kerülne, a tanár elmondása szerint eléggé megcsappan a létszám, mert az alkalmatlan, bizonytalan embereket nem is engedik a vizsga közelébe, rendszerint iskolarendszerben mivel 2 éves az első évben lassacskán kiperegnek az emberek utolsó évben pedig eléggé meg szokott tizedelődni a létszám szinten, én olyanról is tudok, hogy egy végzős OKJ-s osztályban a mi sulinkban kb 7-en maradtak. És mivel szakmai iskoláról van szó negyedévenként szinten van vizsga, de az nem nagy cucc, persze szakma függő ez is mint minden más.
2017. máj. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!