Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha munkaügy által támogatott...

Ha munkaügy által támogatott tanfolyamot végeznék el, akkor van valamilyen vállalási kötelezettség ezt követően?

Figyelt kérdés

Elsősorban arra gondolok, hogy van e valamilyen szerződés amit aláíratnak az emberrel és utána egyből oda kell menni dolgozni bizonyos határ ideig vagy ilyesmi?

Olvasgattam itt már hasonló kérdéseket is, de egyenlőre csak annyit sikerült kibogarásznom, hogy be kell jelentkezni munkanélkülinek és a kívánt tanfolyamra jelentkezni, ezt követően át kell esni egy teszten, és ha bekerültem utána állják a költségeket és még fizetnek is 40 ezreket, ha meg elbukik az illető vagy otthagyja vissza kell fizetni a tanfolyam költségét + a kapott pénzt...

Aki többet tud erről, esetleg van tapasztalata ezzel kapcsolatban kérem írjon.



2017. júl. 10. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Be regisztálsz a munkanélkülibe, ott kiválasztod a neked tetsző tanfolyamot. Lesz egy teszt amiben az adott tanfolyammal kapcsolatos kérdések vannak. Pl ha elmész szakács tanfolyamra akkor ételekkel kapcsokatos kérdések vannak. Ha pl virágkötő tamfolyamra jelentkezel akkor a növényekkel kapcsolatps kérdés van.

A teszt alapján beválogatják az embereket, ezután kapsz egy szerződést. A szerződés aláírásakor vállalod, hogy a tanfolyam ideje alatt, bejársz az órákra nem hiányzol( csak betegség esetén amit igazolni kell orvosi papírral) és sikeresen elvégzed a tanfolyamot. Nem nagy ördöngőség ha tanulsz egy kicsit simán megcsinálod.

VISZONT ha elkezded a tanfolyamot és otthagyod csak úgy vagy nem jársz el az órákra vagy netalán nem sikerül a vizsga akkor vissza kell fizetni a képzés árát, ami több száz ezer általában.

De ha megfelelően indoklod, hogy te szeretnéd abba hagyni valamilyen oknál fogva a tanfolymot akkor nem kell visszafieztni pl. Valamilyen betegség ami megakadályozza a tanfolyam elvégzését vagy egy távolabb helyre való költözés esetén van lehetőség otthagyni következmények nélkül.

Továbbá igen kb olyan havi 60 ezer körül kapnak és ha távolabbról utaznak be akkor állják az utazási költséget.

Ha nem sikerül a vizsga akkor van lehetőség egy pótvizsgára az ország balamelyik részén ahová épp epküldenek téhed és a vizsga díját meg az utazási költséget neked kell fizetni és ha ez a pótvizsga sem sikerül akkor kell visszafizetni.

2017. júl. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ezek alapján ha sikeresen elvégeznék egyet nem köteleznek egy adott munkahelyre, ha végig csináltam. Csak ennyit szerettem volna, mert mégis csak jobb, ha az ember maga válassza ki utána hol szeretne dolgozni.
2017. júl. 10. 14:45
 3/3 anonim válasza:
én nem rég fejeztem be egy munkaügyis tanfolyamot, ne aggódj nem köteleznek, hogy adott helyen dolgozz. Nekünk igérték, hogy a tanfolyam után adnak lehetőséget elhelyezkedni mégsem lett "hely" csupán egy-két embernek ajánlották fel,ha szeretnének mehetnek dolgozni,de nekik sem volt kötelező elvállalni.
2017. júl. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!