Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hol tanulhatok cinematography-át?

Hol tanulhatok cinematography-át?

Figyelt kérdés
Magyarországon van lehetőség ilyet tanulni valahol? Egyáltalán minek hívják ezt a szakmát a magyar nyelvben (úgy tudom hogy mifelénk a filmes szakmában nincs kifejezetten ilyen pozíció, ezért nem tudom mi lehet a megfelelője)?

2017. aug. 11. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem a magyar szaknyelvben ez a vezető operatőr.
2017. aug. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
A kinematográfia egyébként filmtechnika, filmezés, nem szakma.
2017. aug. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az operatőr az csak a felvétellel foglalkozik nem? Tehát utómunkában, mint pl. a színkeverés, stb. nem vesz részt.
2017. aug. 11. 16:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondom, hogy vezető operatőr.

Ő az, aki a többi alkotóval karöltve megálmojda a film képi világát. Állhat ő is kamera mögé, de elsődleges dolga fotografálás művészi megtervezése, s irányítása.

Olyasféle módon, mint ahogyan a rendező is részt vesz a forgatásban, csak neki a képre kell fókuszálnia. A többi operatőr irányítója.

Pl. egyes jeleneteknél ő irányítja a világtást, a kameramzgást, képkivágást stb.

2017. aug. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, lehet hogy ez lesz az. :) Tehát akkor a vezető operatőr az nem külön szakma, hanem egy rang a létrán? Igazából engemet csak az utómunka része érdekel, amikor a nyers felvétel színvilágát szoftveresen beigazítják, megigazítják a képkivágást ha nem jó, stb. mint pl. egy fotónál az utómunka. Vagy aki ezzel foglalkozik annak operatőrként részt kell vennie a felvétel elkészítésében is, tehát nincs erre külön utómunkás ember? Igazából hollywoodi viszonylatban kérdezem, Magyarországon tudom hogy máshogy működik a filmes szakma.
2017. aug. 11. 17:18
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Olyan feliratokat láthatsz pl. végefőcímeken, hogy fénymegadó.

Szerintem ma is filmre rögzítenek, nem digitálisan, de ebben lehet, tévedek. Nem lényeges.

Az utómunkában sok ember vesz részt, sokféle képzettséggel. Ott, abban a világban külön képvelője van a felvevőgépet és optikát gyártó cégeknek.

2017. aug. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Erősen ajánlott szócikk. Nézd meg az Utómunka részt is:

[link]


Egyébként a Színház és Filmművészeti Egyetemen tanulhatsz.

2017. aug. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!