Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogy lehetne a Különleges...

Hogy lehetne a Különleges Műveleti Zászlóaljba, vagy a TEK -be bejutni?

Figyelt kérdés

Szóval németországban szeretnék élni, de ha ne adj isten nem jön össze, mindenképp a rendvédelmet választom és úgy tudom lehet jelentkezni már eleve a KMZ-be, ha be akarok állni a honvédséghez. Tudok a 10 napos kiválasztásról és a több hónapos alapkiképzésről, hogy milyen mentális és fizikai terhelés alatt vannak a jelentkezők, ennek ellenére is úgy érzem, mindenképp helyt állnék magamért.

A másik amire gondoltam, hogy elmenni rendőrnek és onnan TEK-esnek menni, csak az annyira rejtett és titkos, hogy lehetetlen így értesülni róla, mint a KMZ-ről. Válaszotokat köszönöm!



2017. aug. 16. 03:00
 1/3 Tamas0402 válasza:
Küldj egy üzenetet Berkes László kiképzőtisztnek. Keresd meg facebookon, testépítő világbajnok és erőemelő is volt, jelenleg a TEK kiképzőtisztje. Berkes Team a fitnessz csapata. Sok sikert!
2017. aug. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Úgy látom, a kmz-hez tudod az utat :), mondjuk én ajánlom, hogy írjál emailt az ezreinek, azt hiszem, Csajbók József főhadnagy úrnak, én is azt tettem a nyár elején, ő felvilágosít.

A Tek-ről én sem tudok sokat, amit az egyes írt, az jó lehet. Bár asszem kell a bekerüléshez néhány év rendőri tapasztalat, meg sokan írják azt is, hogy nagy hátszél kell a bekerüléshez. Bár ezt nem tapasztalatból írom. :)

2017. aug. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia. Valószínű kaptàl màr ezekre választ, és már el is helyezkedtél valahol 3 év alatt... viszont más érdeklődők miatt leírom a választ. A KMZ azaz Különleges Műveleti Zászlóalj évente min. 1x tart egy jelentkezési lehetőséget, amennyiben az adott állományban nem esik a létszám lehet nem tart toborzást. Amennyiben van, a HIVATÁSOS katona vagy másik Ezredből vagy Dandár vagy egyéb Magyar Honvédség részeiből jelentkezést tesz itt már a Pitbull-t végzi el, előtte egy fizikai, phszichológiai teszt, orvosi alkalmassági.. majd megkezdik a Pitbullt, amennyiben a létszám megvan a választóra... ennek a másik lehetsége hogy az alapkiképzés után egyből oda jeletkezik.. szoval elkezdik a kiválasztót, ez 5 hét, itt extrém körülmények között szortírozzák a jelentkezőket, 5 hét végeztével, ha megfelelt, csak a fele van meg az útnak... itt megkezdődik a kiképzés, harcászat, taktikai, ez általában 2 hónap... majd utána kezdheti meg a szolgálatot..

A TEKről annyit, hogy itt csak hivatásos rendőr lehet a tag, itt 5 év rendőri szolgálat kell legyen, a legjobb ha Készenléti Rendőr múltja van, de a lehetősége a jelentkezőnek sima járőrként is.. a tek is leadja mikor lehet jelentkezni, itt komolyabb egészségügyi, fizikai teszt kell, majd hosszasabb képzés és kiválasztás...

2020. nov. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!