Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogy zajlik egy OKTV (mind3...

Hogy zajlik egy OKTV (mind3 fordulót ideértve), és ha valaki megnyeri az tényleg egyből benn van egy egyetemen?

Figyelt kérdés

Ofőnk mondta, mivel utolsó előtti évesek vagyunk jelentkezzünk, kárunk nem lesz, max annyi ha nem úgy sikerül ahogy vártuk, le leszünk lombozva. És meg jegyezte aki megnyeri (hát nem a mi sulinkból lesz az illető) ő akkor már szinte egyből benn is van az egyetemen? Ez valóban igaz?

Bioszból és töriből megyek (ahogy néztem a feladatokat első célom az, hogy tudjak rájuk válaszolni😂), milyen könyveket ajánlanátok? Az eddigi gimis OFI-s könyveink mellé



2017. szept. 18. 20:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Az osztályomból még egy fiú indul, ő angol, infó oktv-re megy. Németre akart, mert az anyanyelve német, de azt mondták, mivel szülei német-magyar állampolgárok elvileg nem indulhatna és nem is lenne fair (ja, nehogy a végén még megnyerje a gyerek...), amúgy ő itt született Magyarországon, a német nyelvtant ugyanúgy kell tanulnia, és ő magyar állampolgár.
2017. szept. 18. 20:58
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bioszból voltam.


Első kör a suliban ment, minden kérdés teszt volt.

Volt kb 50 feladat, meg elég idő.


Aztán központilag meghúznak egy ponthatárt, a jelentkezők s a pontszámuk függvényében.


Ha továbbjutsz, akkor bekerülsz egy következő fordulóba. Nekem mákom volt, az is a sulimban volt. 2-en jutottunk tovább. Ugyanúgy tesztek, de nehezebbek. 2 pont kellett volna... sebaj! :).

Aki tovább jut, az bekerül az országosba, ott aki az első akárhányba bekerül, az plusz pontot kap egyetemi felvételihez.

2017. szept. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Könyvek? Szelényi... talán Károly? Neki volt egész jó biosz könyve. Meg annó ő volt az egyik, aki csinálta a feladatokat. De annak már 10 éve.


Ha a mozaikos bioszkönyveken végigmész, nagy kudarc nem érhet! :).

2017. szept. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mozaikost már többhelyen is olvastam, hogy az nagyon jó, de nekünk ofi-s könyvünk van. Van aki ismeri? Mi a véleménye róla?
2017. szept. 18. 21:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mozaikosból tanulok, nagyon szeretem. Bioszból egyébként első fordulóban 3x50 kérdés van, 5 témakörből kell hármat választani. Egyébként tudom ajánlani az okatatas.hu -t, ->tanulmányi versenyek -> OKTV, és mindent megtalálsz a versenyek menetéről, pontbeszámításról.
2017. szept. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért az enyhe túlzás, hogy aki megnyeri szinte bent van az egyetemen. Plusz pontot kapsz érte, mint mondjuk az emelt érettségiért, nyelvvizsgáért stb.
2017. szept. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

nem kerülsz be automatikusan, ez kb 10 éve működött így.

most plusz pontot kapsz, haa végén az első 30-ban vagy 25-öt, ha az első 20-ban 50-et, ha az első 10-ben, akkor 100 pontot

2017. szept. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!