Powerpocok kérdése:

Grafológia szakértő?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy ideje már tanulom ugyebár a grafológiát, mégsem tudok valamire rájönni. Valahol hallottam, hogy írjunk le egy mondatot (közben gondoljunk valakire akit szeretünk vagy utálunk) és akkor a kézírás pszichológiai elemzését tudjuk alkalmazni. Annyi érdekelne, hogy ki lehet e deríteni valakiről, hogy szeret e minket, vagy nem, vagy utál.. akármilyen érzést táplál e irántunk a grafológia segítségével, és ha igen, hogyan? Válaszotokat előre köszönöm!

2017. okt. 26. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:

A grafológiának van egy óriási hátránya, ez pedig a "kijátszhatóság", még ha nem is direkt hitetlenkedés miatt!

Nekem gyönyörű írásom van, a szüleim kiskoromban klasszikusan madártollal és mártogatós tintával, később töltőtollal tanítottak meg szépen írni a mai silány minőségű füzetlapra. Ezek után (a mai napig) nálam a töltőtoll kalligráfiai heggyel lett használatban. Kialakítottam magamnak egy teljesen egyedi betűtípust, amivel mára már ugyanolyan villámgyorsan írok, mint a normál karakterekkel.

Már elemezték grafológus ismerőseim, és ők maguk is megállapították, hogy akár iszonyat dühös vagyok, akár vakon szerelmes, amiatt ahogyan megtanultam írni és amilyenné alakítottam, nem lehet megmondani belőle semmit.


Úgyhogy az a tanácsom, hogy ha már tanulod jó ideje (a grafológia tudománya olyan szinten, hogy ilyeneket meg lehessen állapítani, házilag nem elsajátítható, így kell legyen egy tanárod, akit elérsz), akkor inkább a tanárod segítségét kérd, mert a grafológia egy olyan tudomány, amit jobb ha nem internetes oldalakon keresztül próbálsz meg fejleszteni.

Illetve egy jó grafológus a különböző érzelmeknek megfelelő írást szándékosan is tud produkálni az oktatás érdekében, így ő élesben sokkal pontosabb magyarázatot adhat neked, mint ezen az oldalon bárki.

2017. okt. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Óha! Az elég komoly. Nekem sajnos nincs saját betűtípusom, átlagosan írok mint bárki más. Viszont, taknyos koromban kitaláltam szimbólumokat. Ugyebár naplót vezetek, de ott saját szimbólumokat használok. Suliban is úgy írtam le az anyagot, hogy ha elveszi a tanár dolgozat közben, ne tudjon rájönni mi a francot írtam. Egy ideig izgalmas volt, most már ostobaság. Titkos írás. Haha, kit érdekel amúgy is más ötletfüzete. Művészlétemre minden vázlatomhoz, festményemhez vagy rajzomhoz írok ilyesmit. Elküldeném neked a saját (betűim?!) , de elveszne az egyediségem. Nekem az volt kiskoromban a csúcs, hogy sokáig tanultam szimbolumokkal írni amiket én találtam ki. Direkt zavarodottnak gondoltam ki, én is sok ideig tanultam meg. Most tudnék avval írni akármit amit csak szeretnék, gondolkodás nélkül alkalmazhatom, viszont túl sok értelme nincs, csak elrejtem a gondolataim, tetteim és akármit amit írni szeretnék "titkosan". :)
2017. okt. 29. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!