Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Cnc esztergályos oksj tanfolya...

Cnc esztergályos oksj tanfolyamra mennék megérné?

Figyelt kérdés

Már van meglévő szakmám elvégeztem de nem tudtam vele el helyezkedni bejelentett munkaként így hát a munkaügyin regisztrálva vagyok és benne vagyok egy ifjusági programban.Jelentkeznem kellett valamilyen okj-s tanfolyamra cnc eszergályost akartam de ahhoz kell a épiforgácsoló így hát be jelöltem azt a kérdéseim a következő lenne.

Ha elvégeztem a gépiforgácsoló okjs képzést akkor utána mehetek tovább cnc kezelőnek?amit a munkaügyi ugyan úgy fizeti mint az első oksj képzésemet?

Illetve nehéz a cnc eszergályos szakma mert olvastam programozásról ilyen nyelvű programról meg olyanról őszintén nekem ezek mind kínai könnyű bele tanulni egy ilyen szakmába vagy nehéz? matek tudás mennyire szükséges lenne hozzá,meg egy cnc eszergályosnak mi a feladata egy munkahelyen neki is kell programozni a gépet meg neki kell mindent be állítani vagy ez a "cnc programozó feladata" vagy ezt cégek/gyárak válogatja vagy csak annyi,hogy el indítja a gépet hogy el végezze a munkát és végzett cseréljen vagy még is ez hogyan m

ködik? ez a szakma érdekelne jobban de nem tudok elképzelni semmit róla..olyan válaszokat várnék akik ebben a szakmában dolgoznak helyesírást ne nézzétek tudom,hogy rossz,köszönöm előre a válaszokat!



2017. okt. 29. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..



Matek elvileg nem nagyon kell.

Nem csak annyi a dolga hogy elindítja a géped.Ez szakma, nem gyári sori munka :) Ha csak ennyi lenne akkor felvennének egy operátort aki nyomja a zöld gombot.

Te magát a géped fogod programozni, de ha kell a gép kiszámol neked mindent.

A mehezebb része az hogy több vezérlő tipus létezik ami mindegyik más.

2017. okt. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amúgy te vagy maga a programozó is,de ha akarsz akkor el tudsz végezni egy programozói képesítést.
2017. okt. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gépi forgácsoló komplex szakmai vizsgának követelménye egy egyszerűbb CNC program készítése is. Tehát valamilyen szinten megtanítanak, így majd eldöntheted magad, hogy mennyire megy.

Általában a szabványos G-kódos módszert tanítják, de erre épül szinte az összes vezérlés (vagy erre átállítható), persze eltérés azért akad.

Megjegyzem "Cnc esztergályos" képzés nincs, egyaránt előjön az esztergálás és a marás is.

2017. okt. 31. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!