Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Pénzügyi-számviteli ügyintéző...

Pénzügyi-számviteli ügyintéző 52es okj számmal nem jelent többletpontot felvételinél?

Figyelt kérdés
2009-ben a pénzügy-számviteli ügyintéző még 52-es okj számmal ment, most viszont új okj szerint 54-es. Akkor valami vizsgát vagy ilyesmit kellett volna tenni, hogy többletpontot érjen egy felvételinél?
2017. dec. 28. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Nézd meg az adott intézmény oldalán, hogy milyen számú OKJ-kat fogadnak el.
2017. dec. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Nem jar.

En is ezt vegeztem.nem kaptam pontot

2017. dec. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
:( köszi a válaszokat. Érdekes, hogy ami eddig 52-es volt most 54-es lett.
2017. dec. 28. 18:07
 4/6 anonim válasza:

Szia!

Azt hiszem, hogy mondhatom, szakértője lettem a dolognak, mivel hasonló cipőben jártam, mint te. Gyakorlatilag egész januárban ezt intéztem. Ez az egész, ha jól tudom függ attól is, hogy mikor végeztél.

Fel kell hívi a nemzeti foglalkoztatási hivatal egyik osztályát, ami hasonló ügyekkel is foglalkozik. Ugyanis volt egy változás még 2013-ban azt hiszem, de a lényeg, hogy ott megmondják neked is, hogy melyik törvényrészletet keresd meg, ugyanis van egy olyan, hogy mi felel meg az 54-nek, utána kérni kell a nemzeti foglalkoztatási hivataltól egy elismervényt, hogy ez ugyanaz a képzés. A törvényrészletet és az igazolást pedig a bizonyítvánnyal együtt csatólni kell a felvi.hu-ra. Ne hagyd elveszni, még a tavasszal tudod csatolni a hiányzó adatokat, ha jelenkeztél a felvételi eljárásban. Nekem is megadták az igazolást rá. És munkahely keresése esetén is hasznos, mivel régen az 52 középfokunak az 54 pedig felsőfokunak számított, de a mostaniak alapján már nem, nekem is 52 adtak, de az már megfelel 54 -nek, mivel az évek során átalakították a képzést, de a tananyag mindkettőnél ugyanaz maradt, és az 52 kifutó képzés lett. Tudom, hogy kicsit zavaros, de nehéz ezt elmagyarázni, de mindenképp érdemes utánna járnod. A hivatalnál tudni fogják miről van szó, az utóbbi időben a felvételi és a munkaügyek miatt is elég sokat foglalkoznak vele.

2018. febr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csinálj nyelvvizsgát
2018. aug. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A nyelvvizsga jobban

megéri

2018. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!