Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van valamilyen végzettségre...

Van valamilyen végzettségre szükségem, ha tanfolyamot szeretnék tartani?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, nem tanárnak készülök, viszont érdekel, hogy legálisan megoldható lenne-e ha tartanék bizonyos tanfolyamokat?


Azt is olvastam egyébként, hogy az óraadó tanárnak sem kell tanári diploma. Természetesen a fizetésem sem annyi, sőt, meghatározott ideig szól a szerződés.


A második kérdésem az lenne, hogy ez tényleg igaz-e?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. febr. 11. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem árt, ha értesz is ahhoz amit oktatni akarsz.

Sejtem mi van a háttérben (Azt gondolod, hogy így tanulni sem kell, és csak lyukat kell beszélni mások hasába, könnyű pénz)

2018. febr. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, nincs ez most egészen precízen szabályozva, de végzettség és gyakorlati idő az, amit megkövetelnek az oktatási intézmények.

Elméleti oktatónak a végzettség szó felsőfokút jelent.

Ha ez egy olyan tanfolyam, aminek a végén végzettség lesz, akár házi, akár OKJ, stb, akkor nyilván az is elvárás, hogy ez a végzettség az oktatónak meglegyen. Főleg gyakorlati oktatónak.

Óraadó tanárnak nyilván akkor vesznek fel valaki nemtanárt, ha az adott szakterületen országos, vagy inkább kontinensméretű szakember, kinek az alkalmazásába egyszerűen nem lehet belekötni. Mondjuk például, akár az egyetemen is tarthat villamos védelmekből előadást az, aki az Országos Villamostávvezeték Vállalat védelmes szolgálatvezetője mér 20 éve, és mellesleg 5 szakfolyóiratbeli cikket írt már.

2018. febr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Persze. Naponta kapjuk a markrtingesek privátszámos hívását a gagyi termékeikről tartanának nekem előadást.

Utána meg a panaszokkal van tele rádió, tévé bizonyos műsorai. Ilyesmire gondoltál?

Ismerek személyi edzőt. Nem tanár, de sportolt és elvégezte a tesstnevelő szakot.

Ismerek életmód tanácsadót aki több mit 10 éve jógázik, és dietetikából diplomázott.

Tehát ahhoz, hogy oktatni tudj ahhoz előbb érteni kell valamihez

2018. febr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jut is eszembe, a szakképzési törvényben is esik szó a nem tanár oktatókról, a követelményekről.
2018. febr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ameddig nem akkreditált tanfolyamot akarsz (azaz akadémia jellegűt), addig a kutyát sem érdekli a végzettséged.
2018. febr. 19. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Egyébként nem, ezzel nem lyukat akarok beszélni mások hasába. Egész egyszerűen arról van szó, hogy informatikai iskolába járok, OKJ-s képzésre.


Elkezdtem magam még jól az iskola kezdés előtt HTML-el, és CSS-el foglalkozni, és mire ott tartottunk az iskolában, hogy ezt az anyagrészt vettük, odáig bővült a tudásom ilyen téren, hogy a tanárom engem kért meg, hogy magyarázzam el ezt az anyagrészt, mert úgy látta, hogy jobban értek hozzá, mint ő. (Előtte ideadta a tananyagot, hogy miről is kellene beszélnem.)


Ezért gondoltam, hogy ha nem is a jelenlegi tudásommal, de egy-másfél év múlva ha megpróbálnék óraadó tanárként elhelyezkedni mellékállásban, mennyire lenne jó ötlet?


Szó sincs arról, hogy ezzel szeretnék kibújni a tanulás alól.

2018. febr. 21. 12:20
 7/7 anonim válasza:
Az informatikában mondjuk én is képzésre szorulnék. Mifelénk indult régebben ingyenesen a nyugdíjasoknak, én akkor ezt a lehetőséget elszalasztottam most meg már csak fizetős lehetőségek vannak. Azt akarom ebből kihozni, hogy a kezdő vállalkozások gyakran indítanak bevezető árral, esetleg ingyen is. Persze a vállalkozás indításának is vannak feltételei: ha ilyesmit akarsz oktatni akkor a bizonyítvány megléte esetén kapsz egy tevékenységi számot, a hozzá tartozó kompetenciákkal. Már ha legálisan akarsz működni. Ha swarzban, az szerintem kockázatos és nem is értek hozzá. Én mindig az egyenes utakat kerestem. (Bocsi, én gondoltam, hogy gagyi sz.rságokat akarsz eladni)
2018. febr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!