Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Érettségi után nulla családi...

Érettségi után nulla családi támogatással/keresettel mit lehet tenni? 18/L

Figyelt kérdés
Jövőre végzem a gimnáziumban, és édesanyám egy forinttal sem fog tudni támogatni (édesapám nincs jelen az életemben). Nem kizárt, hogy egyetemre nem fogok tudni menni, pénz hiányában. Egyébként nem vagyok rossz képességű, angolul folyékonyan beszélek, és németből is a középfokon dolgozom. Esetleg milyen szakmát tudnék szerezni, hogy minél előbb lábra tudjak állni? Nagyon el vagyok keseredve, szeretnék hozzátenni a társadalomhoz, de sajnos egyenlőre csak a vécépucolást látom magam előtt :(

2018. ápr. 11. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg az egyetemet, ha nem is a lakhelyedtől 300kmre, akkor a legközelebbi is jobb mint a semmi.

Igényelhetsz egy csomó ösztöndíjat és diákhitelt is akár.

2018. ápr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Levelező képzés + munka?
2018. ápr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Munka és levelezőn egyetem. Ha nem tanulsz tovább, nem jutsz semmire.
2018. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Ha érdekel az informatika, programozás, én tudok jó megoldást. Aztán sosem lesz gond a megélhetésed.
2018. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%
Ha végül a fizikai munkára kényszerülnél akkor ne hazai bérért robotolj. Szedj össze pár hónap albérletre valót és utána albizz az osztrák határ mellett. Fizikaiként úgy keresel mondjuk 1000-1500 eurót. Itthon meg csak kihasználnak.
2018. ápr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!