Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogy lehet ingyenesen (vagy...

Hogy lehet ingyenesen (vagy szociális állami támogatással) B kategóriás jogosítványt tanulni/szerezni/gyakorolni/egyéb?

Figyelt kérdés

Már rég abban a korban vagyok, amikor már dolgoznom kéne, de sok helyre azért nem vettek fel, mert nincs jogosítványom, mert nem származom milliomos környezetből, illetve pár százezret se tudok csak úgy zsebből kivágni a tandíjra, hogy egyáltalán megpróbáljam.


A társadalom mai állása szerint 16 éves izék már rég rendelkeznek jogosítvánnyal, mert anyuci apuci a s*ggük alá tolja meg elvárja, míg nekem valóban szükségem lenne rá és képtelen vagyok megteremteni rá az anyagiakat.


Tudomásom szerint egy férfi csak akkor lehet igazán felnőtt férfi, akkor ismerik el (többek között), ha van kocsija (meg állása, meg járt kint külföldön nyaralni, meg van különleges képessége, meg felnéz rá a barátnője, eltartja a családját, stb).


Szükségem lenne jogosítványra ahhoz, hogy ne maradjak gyerek.


2016. szept. 5. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Ne haragudj, nem tudom, van-e ilyenre lehetőség, de nem tudom szó nélkül hagyni a leírásodat! Én tudom, hogy nagyon drága a jogosítvány, de egyáltalán mire fel járna neked személy szerint az ingyen jogsi? Csak azért, mert nincs rá pénzed? Mert ez nem elég indok. Nekem egyik barátnőm olyan környezetből jött, hogy kb a ház majdnem rájuk dőlt, de csinált egy szakmát, elment gyárba dolgozni, összegyűjtötte a pénzt, és megcsinálta a jogsit. Azóta meg már autót is vett, nem új BMWt, de a sajátja. Ja, és 11 évesen már hajnalban ment újságot hordani. Szóval érted, a lényeg, hogy nem akarásnak nyögés a vége!
2016. szept. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Nem akarok hosszan dolgokat fejtegetni, de nagyon maradi vagy.


Emellett támogatással csak bizonyos esetekben adnak jogosítványt. Anno gimnáziumban tanulóknak adtak, ha rászorultak voltak, emellett az tanulmányi eredményük kimagasló volt. Esetleg ha olyan képzést végeznek amihez feltétlenül szükség van a jogosítványra. Vagy a munkahely fizeti.

Egy átlagos embernek nem adnak ilyen támogatást!

2016. szept. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

"Tudomásom szerint egy férfi csak akkor lehet igazán felnőtt férfi, akkor ismerik el (többek között), ha van kocsija (meg állása, meg járt kint külföldön nyaralni, meg van különleges képessége, meg felnéz rá a barátnője, eltartja a családját, stb). "


Ötven évvel ezelőtt esetleg. Ma már picit máshogy működnek a dolgok. Nem a jogosítványtól leszel felnőtt, hanem attól, hogy leszámolsz ezzel a hülye gondolkodásmóddal.

2016. szept. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%
Sehogy.
2016. szept. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!