Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Origo német B2 típusú írásbeli...

Origo német B2 típusú írásbeli nyelvvizsga? Vélemények? (2018)

Figyelt kérdés

(Főként írásbelire koncentrált kérdés!)

Ki volt ilyen típusú középfokú német nyelvvizsgán? Friss 2018-as véleményekre vagyok főként kíváncsi. Azt hallottam az Origo-ról, hogy akit meg tudnak buktatni, azt meg is fogják? Mit gondoltok erről és arról, hogy a leveleket pontozzák le de nagyon?

Vajon, hogy most vissza kell fizetniük a sikeres vizsga díját, így nehezebben adják meg az írásbeli vizsgát?

Hálás köszönet a hozzászólásokért! Sok sikert mindenkinek!



2018. ápr. 13. 22:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én most voltam áprilisban német komplexen,szóval a visszafizetésről és a pontozásról nem tudok nyilatkozni.
2018. ápr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én az idén kétszer voltam írásbelin. Első alkalommal nagyon bizakodó voltam, de nagyon lepontozták a levelemet, sőt még a hibátlannak vélt szövegértést is. Legközelebb áprilisban voltam. Egyáltalán nem volt nehéz, ettől függetlenül még reménykedni sem merek! Ismerőseim és a saját tapasztalataimból kiindulva nem csak mende-monda a kegyetlen pontozásuk. Ezekre a feladatokra emlékszem:

február:

levél: a gyerekednek nehézségei vannak a nyelvtanulással. Kérj tanácsot egy barátnődtől hogyan segíthetnél rajta. Írd meg mi mindent tett már meg a nyelvvizsga megszerzése érdekében.

érvelés: reformpedagógia

fordítás: szív-és érrendszeri betegségek


április:

szövegértés: várható élettartam, élettartamot befolyásoló tényezők

levél:

1.) A barátnőd gyereked folyton számítógépes játékokon játszik és tanácsot kért tőled mit tehetne, hogy ne így legyen. Írd meg te milyen játékokkal játszottál gyerekkorodban, mi volt a kedvenced, kikkel játszottál.

2.) Egy barátnőd hozzád utazik. Írd meg, hogy rosszul főzöl ezért étterembe hívod. Mesélj a magyar konyháról, az étkezési szokásaidról.

érvelés: az emberek a nyaralás során nem pihenik ki magukat, mert mindenhol várakozni kell. Ezért stesszesek, nyugtalanok.

fordítás: egy holland vízitorony őr munkásságáról szólt

2018. ápr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem világítótorony volt?
2018. ápr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2/3-as:

Én is a februári és az áprilisi nyelvvizsgán is voltam. Előtte még novemberben is.

Valóban nagyon lepontozzák a levelet, én is így jártam, novemberben 3 pont hiányzott, februárban 5 pont hiányzott(persze hogy több pont kellett, egyre kevesebbet tud az ember hogyne, szégyenek amúgy).

Érdekes módon amikor novemberben origo levelet írtam 40%-ot kaptam, egy hét múlva a telc komplex(szóbeli miatt mentem elsősorban) levelére 60%-ot.

#3/3:

Igen igazad van, világítótorony őrről szólt a szöveg.

2018. ápr. 17. 16:46
 5/12 anonim ***** válasza:

Na most nagyon elkezdtem aggódni a leveleim miatt. Remélem nem fognak nagyon fukarul pontozni! Nekem még nincs tapasztalatom az Origóval kapcsolatban,az angolomat én is telc-nél csináltam.

Most németen a szóbelin nagyon rendesek voltak és sok pontot is kaptam,reménykedem,hogy ez a jó szokásuk nem veszik el az írásbelin sem. :D

2018. ápr. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintetek az áprilisinak mikor lesz meg az eredménye?
2018. ápr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, igen az volt! Csak a kisfiam lefárasztott 🤣
2018. ápr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szerintem április végén megérkezik majd az eredmény.

Achtung!

Olyat hallottam, hogy a Miskolcon megírt dolgozatokat, itt helyben kijavítják és úgy küldik fel Budapestre, természetesen a nagy részét nem megfeleltre osztályozva.

Úgy gondolom, aki teheti menjen fel Egerbe megírni, valószínű nagyobb az esélye a sikeres írásbelire. Ha hamarabb tudom én is oda mentem volna, pedig még kérdeztem is az egyetemen, hogy van e értelme. Azt mondták nem mert Pesten javítják, na persze.

Az én unokatesóm ott vizsgázott(komplex) és neki elsőre sikerült. Vajon mi lehet az igaz? Van valakinek információja ezekről?

Köszi szépen

2018. ápr. 20. 13:37
 9/12 anonim ***** válasza:
Én Pesten szóbeliztem meg hallgattam a központjukban,az írásbelit pedig ELTE Jogi Karon írtam másnap. Még nem tudok infót mondani az eredményről...
2018. ápr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Megérkezett az eredmény. Szerencsére most sikeres lett az írásbeli nyelvvizsga.

Olvasáskészség 70%, közvetítés 86% és az íráskészség 53%.

Nem hittem el, hogy sikerülni fog.

Tanár nő ajánlásával, inkább az első két készségre készültünk jobban, meg lett az eredmény.

Többieknek, hogy sikerült az áprilisi?(Miskolc)

További sok sikert mindenkinek! Ne adjátok fel!(az a könnyebb út)

2018. máj. 5. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!