Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Egyetemet/főiskolát magadnak...

Egyetemet/főiskolát magadnak vagy a munkáltatódnak végzed?

Figyelt kérdés

Ha magadnak az azt jelenti, hogy téged érdekel, látod benne a saját jövődet és úgy gondolod, hogy el tudsz vele helyezkedni.

A másik az, ha a munkáltatód fizeti a képzésed, mert neki szüksége van egy ilyen alkalmazottra és ezt tartja a leggazdaságosabb megoldásnak.


Ez azért fontos kérdés, mert van kb. 100 különféle felsőoktatási képzés és kétlem, hogy a olyan bárki is megtudná mondani, mennyire nehéz vele elhelyezkedni vagy egyáltalán miről is szól, itt van pár példa:


- Kelet-Ázsiai tanulmányok

- survey statisztika

- kulturális antropológia

- ellátásilánc-menedzsment

- rekreáció

- Master of Business Administration (MBA)

stb.


(ezek a megnevezések a felvi.hu szakkeresőjéből származnak.)



2018. máj. 12. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Én magamnak, de teljesen más területen. Érdekel, van benne karrier lehetőség, és a munkahelyem is támogatja.
2018. máj. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Munkáltató fizeti, MBA-t. (Magamtól soha nem mentem volna mesterre 2 BA diploma mellett)
2018. máj. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerintetek volt már olyan 20 éves a világon, aki azt mondta, hogy "Cs*sszétek meg, én survey statisztikus akarok lenni!" ?
2018. máj. 12. 17:48
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
Ha magamtól választottam volna engem is az érdekelne 🤔 szerintem hasznos is lehet.
2018. máj. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Miért ne lenne aki azt nézte ki magának? Ellátásilánc-menedzsment és az MBA is gazdasági mester, ha kapcsolódó alapszakot végzel kb tudod mire valóak, mennyire hasznosak. Más ha egy alapszakot nem tud belőni az ember, de meszer esetén már könnyebb.


Magam fizettem az alap és a mesterszakos képzéseim is, nem azért mert kimondottan ez érdekelt volna, hanem mert tudtam hogy ezzekkel könyen ki lehet fogni jó állásokat. Szóval ha úgy vesszük a munkáltatók miatt szereztem meg a papírokat, hogy felvegyenek dolgozni és nem azért mert nekem minden álmom ez a végzettség volt.

2018. máj. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Kérlek, tegyünk már különbséget aközött, hogy neked pukkanásnyi fogalmad sincs, hogy mivel foglalkozik egy statisztikus vagy ellátásilánc-menedzser, és aközött, hogy "bárki is meg tudná mondani"!

Nekem konkrétan van olyan csoporttársam (gazdaságtudományi alapszak), aki ellátásilánc-menedzsmentre fog menni, és olyan, is, aki survey statisztikát szeretne tanulni. Valószínűleg nem az vonzza, hogy elmondhassa magáról, hogy survey statisztikus lesz, hanem az, hogy megnézte, hogy egy ilyen képzés keretein belül mit tanulhat, az érdekli, piacképesnek ítéli és ezért jelentkezik rá. Szépen kérlek, ne általánosíts pusztán a képzések nevei alapján! Hidd el, főleg mesterképzésen már a legtöbben azért tudják, hogy miért és hova szeretnének jelentkezni, és legritkább esetben a képzés neve számít.

2018. máj. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De az alapképzés előtt még ti sem tudtátok, ugye?
2018. máj. 12. 19:47
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel az alapján választottam alapszakot, hogy megnéztem neten a számomra szimpatikus képzések tanterveit, hogy milyen munkaköröket lehet velük betölteni, mennyire keresettek, etc... és a számomra legszimpatikusabbat választottam ki. De pontosan tisztában vagyok azzal, hogy vannak, akik csak a nevek alapján választanak, nekem is volt olyan marketinges évfolyamtársam, aki fél év után otthagyta az egyetemet, merthogy ő nem arra számított, hogy ennyi mindent fog tanulni, aminek nincs köze a marketinghez... nem gondolnám, hogy végig kell csinálni azt a több órás kutatómunkát 1-1 szak kapcsán, amit én tettem, de elég nagy felelőtlenségnek tartom, ha valaki úgy választ egyetemi képzést, hogy a nevén, és a felvi-n található nyúlfarknyi leíráson kívül semminek nem néz utána.
2018. máj. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapszak előtt nem tudtam, főleg hogy az ellátási akkor még nem is volt (vagyis nem ezen a néven), de ugyanúgy nem mondott sokat a gazinfó, kertészmérnök stb se. Viszont szimplán megnéztem a szakleírásokat és a szimpatokus szakoknak utananéztem mennyire keresettek, milyenek az elhelykezkedések stb.


Viszont te mesterszakokat hoztál fel példának, nem alapszakokat.

2018. máj. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

Vége lemaradt:


Viszont te mesterszakokat hoztál fel példának, nem alapszakokat. Mire valaki odakerül hogy ezekből választani kell már képben lesz, első körbe senki se mestert néz ki. Nem hiszem hogy bárki úgy állna hozzá hogy X mestert akarom elvégezni és ahhoz néz ki alapszakot, hanem ha már az alapszakon tanul akkor gondolkodik el rajta hogy akar-e utána tanulni vagy éppen mit.

2018. máj. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!