Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Bérszámfejtői vagy pénzügyi-sz...

Bérszámfejtői vagy pénzügyi-számviteli ügyintézői képzés?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, hogy melyiket jobb elvégezni? Egyetem mellett szeretnék valamilyen okj-s képzést is elvégezni. Elsődlegesen a bérszámfejtőire gondoltam, viszont, ahogy olvasgattam a leírásokat úgy láttam, hogy a pénzügyi-számviteli ügyintéző is dolgozhat bérszámfejtői pozícióban (viszont a leírásuk alapvetően más volt, utóbbinál több a tanulni való, viszont arról nem írtak, hogy a munkaügyi nyilvántartások alapján a bérekkel kapcsolatos adminisztrációs feladatok ellátását is tanítanák)

Érdeklődnék, hogy akik jobban ismerik ezeket a képzéseket mit ajánlanak? Miben több vagy kevesebb egyik vagy a másik?

(Ingyenes okj képzésben gondolkodtam, de elég kevés van itt pécsett, ami van meg általában 2 éves nappali -amit munka mellett kicsit nehéz lenne elvégezni-, egy évet szánnék rájuk és jelenleg úgy vagyok, hogy akkor inkább felnőttképzés)



2018. júl. 3. 11:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam, hogy bérügyintézőit, tb ügyintézőivel érdemes megcsinálni. Pénzügyit pedig számviteli-ügyintézőivel (ha lehetőség van rá akkor egy képzésen belül), de vannak olyan képzések is ahol a vállalkozási és a bérügyintézői van egyben. Kicsit homályos, hogy melyik, hol tér el egymástól. Nyilván az adott területtől függ, hogy melyik jobb, de ha elsődlegesen a bérszámfejtést szeretném megtanulni és mellé annyi tudást elsajátítani amivel jobb állást találhatok, melyik lenne célszerűbb egy nagyobb - jobban fizető cégnél?
2018. júl. 3. 11:10
 2/13 anonim válasza:
54%

A pénzügyi-számviteli ügyintéző a legjobb, mert nagyjábból a fentebb felsorolt munkakörök mindegyikét lefedi, jobban el lehet vele helyezkedni. Viszont nehezebb is, mint a többi, de egyátalán nem megcsinálhatatlan.

Csak hogy egy példát is említsek, bérszámfejtőt csak nagy cégek alaklmaznak, ahol sok a dolgozó, de ott se mindig, mivel a p.-sz. ügyintéző is el tudja látni ezt a feladatot, sőt ennél jóval többet is, ergo sokkal használhatóbb munkatárs, a cégek pedig nem szeretnek plusz embereket tartani olyan "kisebb" dolgokra, mint a bérezés, ha azt olyan ember is el tudja látni, aki ez mellett mondjuk tud mással is foglalkozni, pl. könyvelni mellette. A cégeknek az az érdekük, hogy minnél kevesebb legyen a költség, minnél nagyobb a haszon, szóval szeretnek olyan alkalmazottat foglalkoztatni, aki több mindenre használható, mert így költséghatékonyabb.

És ami fontos, a pénzügyi-számviteli ügyintézőit érdemes elvégezni, mert a kettő együtt ütős. Számvitel részével könyvelő irodákban vagy cégnél is könyvelhetsz (persze a főkönyvelő alatt), a pénzügyi részével pedig bankban is szívesen látott munkaerő lehetsz. :)

2018. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Így már tudom, hogy melyiket érdemesebb elvégezni :)
2018. júl. 3. 15:59
 4/13 anonim ***** válasza:
26%

Na és ezt komolyan el is hiszed? Egy válasz alapján?


Akkor kezdjük azzal, hogy van "vállalkozó és bérügyintéző" illetve "pénzügyi-számviteli ügyintéző".


Mindkettőt oktattam anno, szilárdan mondhatom, hogy sokkal többet érsz el a "vállalkozó és bérügyintéző" OKJ-val.



Miért is?


Azért mert a psz ügyintézősök nem tanulják a béres részt nagyon lebontva. Csak a nagyon alapokat.

Ellenben a vb ügyintézők nem tanulják a kettős könyvelést olyan mélyen, azonban!!! ITT A LÉNYEG!!

ugyanúgy leadják az anyagot.


Ez mit jelent? Hogy ugyanúgy tanulsz könyvelni és csak rajtad múlik, hogy mennyire jön be és mennyire méllyedsz el a témában.


A két szakma oktatási anyaga amúgy 80-90%-ban megegyezik.


A vállalkozások preferenciáit meg nem olyan egyszerű leírni, hogy kevés ktg, nagy bevétel... :D Akkor nem kellenének szakemberek ha ennyi lenne.

Van amikor direkt a sok ktg a lényeg, ha csak a nagyon alapoknál maradok.

VB ügyintézőivel is elmehetsz könyvelni, ugyanúgy lehet mérlegképesed.


Illetve még egy titok... a valóságban ha sima adatrögzítő könyvelő vagy, akkor úgyis betanítanak.

VB ügyintézőivel meg ugyanúgy bárhova mehetsz.


Szóval remélem átment a lényeg, minden ugyanúgy lehetsz VB ügyintézővel, csak még extrában rálátsz a bér és tb vonalára, ami nagyon meglöki irántad a keresletet. Hiszen azon vállalkozások, akik könyvelőket" alkalmaznak, tudják hogy eléggé monoton a sima kontírozás.

2018. júl. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Attól, hogy valaki ezt oktatta, az nem azt jelenti, hogy tudja is, mire van kereslet. Oktatóként te talán így látod, de feltételezem nem vagy már mai gyerek, ha valóban oktatod, egészen más manapság a kereslet, mint régen, de akár 2-3 éves viszonylatban is nagyot változik. Meg természetes az elfogultság egy oktató részéről, de az általában nem tükrözi a valóságot. (Lehet, hogy vannak kivételek, de tudjuk milyen az oktatás itt, és ide az okj-t oktató tanárok is beletartoznak, sajnos nekem elég sok rossz tapasztalatom volt.)

Mindegyikkel el tudsz helyezkedni, de pénzügyi-számviteli ügyintézővel, hogy úgy mondjam több lehetőség áll fenn.

2018. júl. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Nekem több ismerősöm is dolgozik nagyobb cégeknél könyvelésen (én is), kettő pedig német kézen lévő cégnél, mindegyik vállalkozás elég nagynak mondható, sok alkalmazottal, de egynél se alkalmaznak külön bérszámfejtőt. Minek tennék mikor könyvelő is képes rá?

A tanárok meg általában fűt-fát összehordanak, hogy ez meg az a képzés milyen jó, csak a valóság kicsit eltér az ő világuktól. (Tisztelet a kivételnek.)

Bp. nyílván találnál helyet, ahol tb és bérügyintézővel felvesznek, vidéken már nehezebb. A pszü sokkal jobb lehetőségeket ad, magasabb fizetés és biztosabb állás, és nem utolsó sorban sokkal könnyebben találsz munkát vele, a tb és bérügyintéző végzettséggel úgy kell vadászni a munkalehetőséget, még a pszü-vel szinte válogathatsz is. Amúgy ha böngészed 2-3 hétig az ilyen körü álláshírdetéseket, rá fogsz jönni, hogy a pszü a jobb választás.

Ha pedig már elég gyakorlott leszek, akkor jelentkezhetsz mérlegképesre is, ott a bemenet gazd. szakon végzettség (kivéve pénzügy-számvitel, mert ott automatikusan megadja), és a pszü.

2018. júl. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Továbbra is úgy vagyok vele, hogy akkor inkább egy pénzügyi-számvitelit csinálok meg. Esetleg e-learningben mellé egy bérügyintézőit vagy megpróbálom önállóan elmélyíteni a tudásom
2018. júl. 3. 19:56
 8/13 anonim válasza:

szilárdan mondhatom, hogy sokkal többet érsz el a "vállalkozó és bérügyintéző" OKJ-val.

Nyílván jó képz képzés és lefedi a pszü anyagának egy részét, de a cégek a könyvelésre mennek rá.

A könyvelés részét is betanítják az ő rendszerükre, de egy bérszámfejtés és hasonló apró dolgok 2-3 alkalom megmutatás után betanulhatóak.

Az álláshirdetések pedig hűen tükrözik mennyire jó a váll. és b.okj, hát nem sok olyannal találkoztam, ahol ezt kérték. Erre szokták mondani, hogy oktat, de azt se tudja, hogy miről beszél. ^^"

Minden vállalkozásnak más a célja, de csak egy alapszituációs példát hoztam a költségekre. Nem tudom, hogy a kérdező mennyire van otthon a gazdasági ágon, egy kezdőnek meg az alapokkal kell kezdeni, ezt egy tanárnak tudnia kéne, de sajnos a legtöbb még ezt sem tudja. Sajnálatos. ^^"

2018. júl. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az alapokkal nagyjából tisztában vagyok, de egy-két egyetemi kurzus nyilván nem ad olyan szintű tudást, mint egy olyan felnőttképzés ami kifejezetten erre megy rá (egyetemen, mivel nem ez a főágam, így a tanár sem foglalkozott vele eléggé, csak leadta az anyagot -már amikor- de, hogy érthető-e azzal nem foglalkozott, aktualitásokról nem is beszélve), így csak a magam érdeklődése miatt vagyok tisztában a dolgokkal.

Alapvetően a bérszámfejtést akartam megtanulni, de ahogy olvasgattam a képzések leírását úgy éreztem, hogy a püsz jobb lenne, viszont az amit bérszámfejtésnél tanítanak nem szerepelt a püsz leírásba, de képesítés tekintetében a bérszámfejtői teendők ellátását is ide vették. Ez zavart meg, hogy akkor ennél a képzésnél a bérszámfejtői teendők ellátást is megtanítják-e vagy sem

2018. júl. 3. 20:18
 10/13 anonim válasza:

Egy alap képesítést azért kapsz róla, de a bérügyintézőn is csak egy séma program alapján tanítják meg, vállalkozásonként pedig eltérő ez a rendszer, nem is beszélve a külföldi kézen lévő cégekről, tehát úgy is betanítják. Ezért jobb szerintem pszü, mert ott is van róla szó, de mivel a programok változnak, ezért úgy is megtanítják ahol majd dolgozol, ha jó a képzés, akkor pszü is megtanítják az alapokat, a másik talán jobban beleméjed, de mint mondam úgy is betanítanak a saját rendszerükre ahol majd dolgozol. Pszü pedig mérföldekkel könnyebb elhelyezkedni, főleg vidéken, de Bp is inkább ezt a végzettséget kérik. De megéri tényleg nézegetni az állás hirdetéseket 2-3 hétig, akkor már látni fogod, hogy bizony pszü-nek van nagyobb keresettsége, és ez szerintem nem véletlen.

És azért valljuk be, nem mindegy, hogy válogathatsz a lehetőségek közül vagy úgy kell összevadászni egy állást, ami lehet, hogy nem is fizet olyan jól.

Sok sikert hozzá, bármit is választasz. :)

2018. júl. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!